Bir Ürünün Sağlık Bakanlığı Onaylı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Sağlık Bakanlığı ürün Takip Sistemi Nedir?

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi: Ülkemizde üretilen veya ithal edilen tüm tıbbi cihazların ve kozmetik ürünlerin üretim bandından satılıp kullanıldığı yere kadar tekil ürün takibini sağlayabilmek, son kullanıcıya kadar ürünü izleyebilmek için geliştirilen bir projedir.

UTS ürün sorgulama nasıl yapılır?

ÜTS’de kayıtlı kullanıcınız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. ÜTS’de kayıtlı ürün, firma bilgisi sorgulama yapabilirsiniz. saniye içinde E-Devlet üzerinden giriş yapmak üzere E-Devlet Kapısına yönlendirileceksiniz. Başarıyla giriş yapmanız durumunda Ürün Takip Sistemi otomatik olarak yüklenecektir.

ÜTS sistemine nasıl kayıt olunur?

Ürün Takip Sistemi ile ilgili başvuru, giriş ve diğer işlemler için https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ UTS / adresi kullanılacaktır. ÜTS ‘ye başvurular, E-imza ile gerçekleştirilebilecek. https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ UTS / adresinde «E-imza» butonu tıklanır.

ÜTS ne zaman kuruldu?

Meşe, 2014’te proje olarak başlayan Ürün Takip Sistemi ( ÜTS ) ile Bakanlığın, İlaç Takip Sistemi’nde olduğu gibi yine dünyada bir ilki gerçekleştirerek, büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Meşe, şunları kaydetti: “62.

ÜTS kaydı nasıl yapılır medikal?

o ÜTS BAŞVURU uygulamasına e-imza, e-Devlet şifresi veya mobil imza ile giriş yapılır. Sistem’e yapılan girişin ardından Firma Başvurularım Ekranı görüntülenir. o Sağ üst köşede yer alan Kozmetik Firması Ekle düğmesine tıklanır. Kozmetik Firma Başvurusu Ekle penceresi görüntülenir.

You might be interested:  Işık Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Nerede?

ÜTS kayıtlı maske nedir?

ÜTS kayıtlı maske, devlet tarafından üretimine izin verilmiş üreticinin Sağlık Bakanlığı minimum şartlarını sağlamış maskedir. Bu ürünlerle ilgili devlet yetkili kurumu tarafından gerekli periyotlarla denetlemeler sağlanır.

ÜTS kaydi nasil yapilir eczane?

Eczane imza yetkilisi tarafından https://utsuygulama.saglik.gov.tr adresindeki “Başvuru” modülüne giriş yapılıp Tıbbi Cihaz Firma Başvurusu Ekle ekranına geçilerek sırasıyla, Faaliyet Alanı >>> Eczane. Eczacı T.C. Kimlik No >>> Eczane Getir.

ÜTS verme bildirimi nasil yapilir?

Ürün Hareketleri menüsü altındaki ‘TÜKETİCİYE VERME /KULLANIM/DİĞER BİLDİRİMLER’ butonu tıklanır. Açılan ekranda ‘Ürün Numarası (Barkod) ve Lot Numarası’ bilgileri girilip ‘SORGULA’ butonu tıklanır, Listelenen ürün seçilir ve sağ üst kısımdaki ‘TÜKETİCİYE VERME BİLDİR’ butonu tıklanır.

ÜTS kodu nasıl alınır?

1 – https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ UTS / linkinden “Bilgi Bankası” butonuna tıklayınız. 2 – “Tıbbi Cihaz Firması Listele” butonuna giriş yaparak “Vergi numarası” kısmına T.C. kimlik numaranızı yazınız. 3- Aynı sayfada “Sorgula” butonuna tıklayarak ÜTS Kurum numaranıza erişebilirsiniz.

Titubb Yeni firma kaydı nasıl yapılır?

Bilindiği üzere TİTUBB firma kayıt işlemleri için, TİTUBB sistemine online veri girişi yapılmasının ardından www.huap.org.tr/ ubb web adresindeki Sağlık Bakanlığı duyuruları doğrultusunda hazırlanan firma kayıt başvuru dosyasının Sağlık Bakanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

ÜTS teknik servis personel kaydı nasıl yapılır?

(1) Genelge kapsamında faaliyet yürüten teknik servis ÜTS kayıt işlemlerini https://utsuygulama.saglik.gov.tr adresinden gerçekleştirecektir. (2) Kayıt işlemlerinde herhangi bir fiziki belge talep edilmemekte olup kayıt işlemi ÜTS üzerinden tamamen elektronik ortamda gerçekleşecektir.

ÜTS den bayilik başvurusu nasıl yapılır?

1- UTS GİRİŞ SAYFASINA E-İMZA İLE GİRİYORUZ. 2- ALINAN BAYİLİKLER BUTONUNU TIKLIYORUZ. 3- SAĞ ÜST KÖŞEDEKİ BAYİLİK BAŞVURUSU EKLE BÖLÜMÜNE TIKLIYORUZ. 4- AÇILAN EKRANDAN BAYİLİK BAŞVURUSU YAPMAK İSTEDİĞİMİZ FİRMAYI SEÇİYORUZ.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Genel Sağlık Sigortası Borcu Nereye Ödenir?

ÜTS neleri kapsar?

ÜTS (Ürün Takip Sistemi) eczaneler, medikaller ve optiklerin medikal malzeme alış, satış ve bayilik işlemlerini yönetmesi ve ilgili medikal malzemelerin izlenmesi için kurulmuş Sağlık Bakanlığına bağlı web tabanlı takip sitemidir.

Tekil takip süreci nedir?

Tıbbi Cihazların ve Kozmetik Ürünlerin tekil bazlı takibi ile; ithal edilen ürünlerin gümrükten geçişinden itibaren, son kullanıcıya kadar tüm süreçlerin kayıt altına alınması, yurt içinde üretilen ürünlerin piyasaya arzından itibaren, son kullanıcıya kadar tüm süreçlerin takip edilmesi ve ihraç edilen ürünlerin

UTS sistemde tekil ürün var ne demek?

Sistemde Kayıtlı iken tekil ürün bildirimi yapılmış ürünlerin, ürün güvenliğini etki eden bir sebep olmaksızın ürün kaydı düşmesi halinde “ Sistemde Tekil Ürünü Var ” şeklinde görünmektedir. Bu kapsamdaki ürünleri satın almanızda bir mahsur bulunmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *