FAQ: Gemiadamı Olur Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Gemi adamı sağlık raporu nereden alınır?

10) Gemiadamı Sağlık Raporunu nereden alabilirim? Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilen resmi ve özel sağlık kuruluşlarından alabilirsiniz.

Gemi adamı olur sağlık raporu ne kadar?

Gemi Adamı Sağlık Raporu için devlet tarafından talep edilen herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Yalnız söz konusu raporu elde edebilmek için muayene olmanız gerekmektedir.

Gemiadamlarının gemiadamı olmak için yaptırmaları gereken ilk genel muayeneleri nasıl yapılmalıdır?

İlk kez gemiadamı olmak için başvuran gemiadamı adaylarının, periyodik muayenesini zamanında yaptırmayan gemiadamlarının ve sıralı üç periyodik muayenesini yaptırarak periyodik muayene sınırını tamamlamış gemiadamlarının genel muayene için; sağlık kurulu bulunan yetkilendirilmiş sağlık kuruluşuna şahsen başvurmaları

Deniz adamı belgesi ne kadar?

Eğitimin içeriğine göre değişiklik göstermesiyle birlikte günümüzde gemi adamı kursu ücreti tahminen 1500TL ile 3500TL arasındadır.

Deniz raporu hangi kurumdan alınır?

Kaptan kendisi veya avukat aracılığı ile mahkemeye başvurmak zorundadır. Kaptan veya vekalet vereceği avukat tarafından, kazanın gerçekleştiği yerdeki Asliye Ticaret Mahkemesine başuru yapılır.

Gemi adamı olur raporu nasıl alınır?

1. Gemi Adamı Sağlık Raporu Çıkartılır 2.Fotoğraf belirtildiği gibi çektirilir. e-devlet şifresi alınır. alınır., Kişi 18 yaşından küçük ise velileri ile birlikte Nüfus Müdürlüğüne giderek “ Gemi Adamı Olur ” yazısı ve “İkametgâh Belgesi “alır.

You might be interested:  FAQ: Sağlık Meslek Lisesi Staj Ne Zaman Başlar?

Gemi adamı belgesi kaç yıl geçerli?

5- Gemiadamı cüzdanını geçerlilik süresi: – İdaremizce düzenlenen “ Gemiadamı Cüzdanı’nın süresi 5 yıldır. – PVC kart şeklinde dizayn edilen “Gemiadamları Belgesi ”nin süresi yeterlilik belgesi ve STCW Sertifikalarının süresinin bitimine bağlıdır. Tayfa sınıfı yeterlilikler süresizdir.

Sağlık raporu nasıl alınır?

Sağlık raporunu en kolay şekilde almak için aile hekiminizden randevu alabilirsiniz. Randevunuzu almak için aşağıdaki sağlık kuruluşlarına başvurabilirsiniz:

  1. Sağlık ocakları (aile hekiminiz)
  2. Özel hastaneler.
  3. Özel tıp merkezleri, poliklinik ya da muayenehaneler.

Kimler gemi adamı olabilir?

Gemiadamı kısaca denizde çalışan işçi olarak tanımlanabilir. Deniz İş Kanununun 2/B maddesi “ Bir hizmet akdine dayanarak gemide çalışan kaptan, zabit ve tayfalarla diğer kimselere” gemi adamı denir diyerek, gemi adamını “bir hizmet akdine bağlı olarak çalışan” kimse olarak nitelendirmiştir.

Gemi adamı cüzdanı yenileme nasıl yapılır?

Gemiadamı Cüzdanı Değiştirme ve Yenileme için

  1. İlgili Dilekçe.
  2. Harç dekontu (stcw adedi+ cüzdan bedeli+işlem ücreti)
  3. Nüfus cüzdanı + (Fotokopi)
  4. Gemiadamı Cüzdanı aslı
  5. Fotoğraf (3 adet)
  6. Nüfus Müdürlüğü parmak izi kaydı

Gemi kaptanı olmak için ne gerekir?

Kaptan olmak için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünden lisans derecesi ile mezun olmak şartı bulunmaktadır. Staj dönemini tamamladıktan sonra Denizcilik Müsteşarlığı’nın yaptığı Gemi Adamları Yeterlilik Sınavından başarı ile geçmek gerekmektedir.

Renk körlüğü gemi kaptanı olabilir mi?

Total renk körlüğü olan kişilere; yardımcı sınıfta aşçı, berber, kamarot, bilimadamı ve gemi katibi hariç olmak üzere “Gemiadamı Sağlık Raporları” verilmez; Çalışanların da denizde çalışmalarına müsaade edilmez.İstisna olarak, yün yumak testinde renk ayrımı yapabilen makine tayfası yağcılara da gemiadamı sağlık raporu

Gemi ehliyeti kaç TL?

Eğitim ücretlerimiz her yıl Ocak ayında Yönetim Kurulumuz tarafından belirlenmekte olup 2019 yılı için 499 grt eğitimi 5.000 TL, 149 grt eğitimi için ise 2.000 TL ‘dir. Eğitim ücretinin içerisine 5 temel STCW sertifikası ve güvenlik sertifikaları dahildir.

You might be interested:  Soru: Mersin Sağlık Müdürü Kim?

Denizcilik kursu kaç gün?

Gemiadamı (Gemici/Yağcı) eğitimi 32 gün olup eğitimlerimiz Dokuz Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi Urla Yerleşkesinde yapılmaktadır. Kayıtlar sürekli olup kurs planlaması için 10 kişilik kayıt oluşması gerekmektedir. Kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Deniz adamı belgesi ne işe yarar?

Gemi adamı kursunu ve sınavlarını geçen kişinin gerekli diğer belgeleri de sağlayarak temin ettiği uluslararası geçerliliği olan belgedir. Kısaca denizcilerin pasaportudur diyebiliriz. Gemide çalışan personelin bir çok ülkeye vizesiz olarak girmesini sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *