FAQ: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Demek?

Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri ne kadar?

Yatarak ve Ayakta Tedavi teminatları alınması durumunda poliçe primi 1.500 TL, sadece Yatarak Tedavi poliçesinin primi ise 500 TL ‘dir.

Tamamlayıcı sigorta neleri kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsıyor? Bu sigorta türü tahlil, muayene, tetkik ve küçük cerrahi müdahaleler gibi ayakta tedavi hizmetleriyle oda, refakatçi, yemek, diyaliz ve buna benzer yatarak tedavi hizmetlerini kapsar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri karşılamaz?

Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, anlaşmasız kurumlarda tedavi olmak isteyen kişilerin ayakta tedavi giderlerini karşılamaz. Yatarak tedavi giderleri ise anlaşmasız kurum teminat ve limitleri doğrultusunda karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında neler var?

Genellikle ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz ve tıbbi gözlem masrafları limitsiz olarak poliçeye eklenir. Tıbbi malzeme, evde bakım, suni uzuv, fizik tedavi ve rehabilitasyon masrafları ise limitli olarak poliçeye dahil edilir.

Sağlık sigortası yıllık ne kadar?

Bugün için tamamlayıcı sağlık sigortasının – sigorta şirketine göre değişmekle birlikte- ortalama fiyatı yıllık 600-700 lira arasında değişiyor. Özel sağlık sigortasının fiyatı ise en düşük yıllık 3.500 liradan başlıyor.

You might be interested:  Engin Nurşani Sağlık Durumu Nasıl?

Sağlık sigortası kaç para?

Genel sağlık sigortası primi 88.29 liradan 107.32 liraya çıktı. 2020 yılında 88.29 TL olan bu ücret 2021 yılı itibariyle 107.32 TL olacak. Asgari ücret zammı bugün komisyonun son toplantısının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyuruldu.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi ameliyatı karşılar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv ve ambulans gibi ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sağlık hizmetlerini teminat kapsamına almaktadır.

Özel sağlık sigortası neleri kapsamaz?

Sağlık sigortasının kapsamadığı durumlar;

  • Poliçe öncesine dayalı hastalıklar,
  • Doğum giderleri,
  • Diş tedavisi giderleri,
  • Gözlük camı, çerçevesi ve lens giderleri,
  • Kısırlık tedavisi süreci,
  • Zayıflama amacıyla gerçekleştirilen mide ameliyatları,
  • Tüm estetik operasyonlar,
  • Sünnet,

Allianz sağlık sigortası neleri kapsar?

Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Yatarak Tedavi (Ameliyat, Günübirlik Tedaviler), Suni Uzuv, Tıbbi Malzeme ile Evde Bakım ve Ambulans teminatlarından faydalanabilirsiniz. Tercih edilmesi durumunda Ayakta Tedavi ve/veya 12 ay bekleme süresi olması kaydıyla Doğum teminatlarını da poliçenize ekletebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası dişi kapsıyor mu?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının ana teminatlarında diş tedavileri mevcut değildir. Yani; diş tedavisi tamamlayıcı sağlık sigortasında kapsam dışıdır. Ancak; sigorta şirketleri müşterilerine ek teminat olarak diş paketleri sunmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası lazer göz ameliyatını karşılar mı?

Lazer göz ameliyatı masrafları SGK kapsamında yer almadığından tamamlayıcı sağlık sigortası lazer ameliyatını karşılamaz.

Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar?

Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Dilerseniz poliçenize ekstra prim ödeyerek doğum teminatı da ekleyebilirsiniz.

Mapfre tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ‘nda ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatı bulunur. Sigortanız şu teminatları kapsar; Sigortanızın başlangıç tarihinden itibaren geçirdiğiniz rahatsızlıklar için muayene olmanız, radyoloji, tahlil, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleriniz poliçe kapsamındadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Manisa Sağlık Meslek Yüksek Okulu Nerede?

Tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl işler?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, devlet destekli bir sigorta türüdür. Yani herhangi bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü aldıysanız SGK ile anlaşması olan hastanelerde tedavi olur, yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız ve SGK’nın karşılamadığı miktarı sigorta şirketiniz sizin yerinize öder.

Tamamlayıcı sağlık sigortası eş ve çocuğu kapsar mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında uygulanan tamamlayıcı sağlık sigortası, bireyin isteğiyle yapılan bir sigorta çeşididir. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası ile kişi kendisi, eşi ve çocuklarının özel hastane işlemlerini fark ödemeden ya da minimum SGK katılım ücreti ödeyerek gerçekleştirebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *