Hızlı Cevap: 65 Yaş Üstü Evde Sağlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Evde sağlık hizmeti için hangi şartlar gereklidir?

Hastalar veya aile bireyleri tarafından 444 38 33 nolu telefon aracılığıyla Halk Sağlığı Kurumu bünyesindeki koordinasyon merkezi aranarak, Evde Sağlık Hizmetleri Başvuru Formu ile hastanemiz bünyesindeki Evde Sağlık Hizmeti Birimine yazılı müracaat edilerek veya Aile Sağlığı Merkezi- Aile Hekimleri aracılığı ile

Evde sağlık hizmetleri hangi hizmetleri veriyor?

Evde sağlık hizmeti, sağlık hizmetine ihtiyacı olan bireylerin evinde; muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının sağlanması, hasta ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin verilmesidir.

Evde sağlık hizmetlerinden kimler faydalanabilir?

Evde sağlık hizmeti yaşlı, özürlü, felçli, yatağa bağımlı, bakıma muhtaç bireylere, KOAH vb. solunum sistemi hastalarına, Evde bakım gerektiren onkoloji hastalarına, İleri derecedeki kas hastalarına, Nörolojik hastalıkları olan bireylere, Hastanede gördüğü tedavi veya ameliyatı sonrasında taburcu edilen ve idame

Evde sağlık hizmeti ücretli mi?

Evde sağlık hizmetini aile hekimleri, hastanelerde oluşturulan evde sağlık birimleri ve Sağlık Müdürlükleri bünyesindeki mobil ekipler veriyor. Evde sağlık hizmetlerinden Sağlık Bakanlığı’ nın 444 38 33 numaralı hattı aranarak ücretsiz hizmet alınabiliniyor.

Evde bakım hangi hastalara verilir?

Sağlık Bakanlığınca Ücretsiz Sunulan Evde Sağlık Hizmetleri

  • Evde Bakım Hizmetleri Nedir?
  • Evde Bakım Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir?
  • Ameliyat sonrası bakım ihtiyacı olanlar.
  • Ortopedi ve Travmatoloji hastaları
  • Kalp, Damar ve Hipertansiyon hastaları
  • Hemipleji (Felçli) hastaları
  • Onkoloji (Kanser) hastaları
You might be interested:  Hızlı Cevap: Sgk Sağlık Provizyon Belgesi Nasıl Alınır?

4443833 kim?

Hastaların acil durumlarında hastanemiz Acil Polikliniğine ve 112 Acil Hizmetlere başvuru yapabilirsiniz. Evde Sağlık Hizmetleri Birimine hafta içi 08.00-16.30 mesai saatleri içinde ulaşabilirsiniz. Evde sağlık hizmeti almak için 444 38 33 nolu numaradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

444 38 33 nerenin?

Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri İletişim Merkezi” Değerlendirme ve Bilgi Güncelleme Toplantısı

Evde bakım hizmetleri hangi kuruma bağlı?

MADDE 5- (1) Evde sağlık hizmetleri, Bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren eğitim ve araştırma hastaneleri ile genel veya dal hastaneleri bünyesinde kurulan evde sağlık hizmeti birimleri ile toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi ve aile hekimleri vasıtası ile sunulur.

Evde bakım ekibi kimlerden oluşur?

Evde sağlık hizmetleri ekibinde asgari bir tabip, bir hemşire, bir sağlık memuru ve bir şoför görevlendirilir. Mevcut olması halinde bir fizyoterapist, bir diyetisyen, ihtiyaç halinde bir psikolog, bulunmaması halinde ise sosyal çalışmacı veya her ikisi birden bu ekibe dahil edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *