Hızlı Cevap: Aybü Sağlık Bilimleri Fakültesi Nerede?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa kampüsünde hangi bölümler var?

Bölümler

  • Beslenme ve Diyetetik. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Merkez Külliyesi Dumlupınar Mahallesi Esenboğa /Ankara.
  • Çocuk Gelişimi.
  • Dil ve Konuşma Terapisi.
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon.
  • Hemşirelik.
  • Odyoloji.
  • Sağlık Yönetimi.
  • Sosyal Hizmet.

AYBU neresi?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ), eski adıyla Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara’nın beşinci devlet üniversitesi. 27648 Sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihli T.C.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Odyoloji nerede?

Odyoloji lisans eğitimi dört yıl tam zamanlı olarak yürütülmektedir. Odyoloji lisans mezun olan bireylere de odyolog unvanı verilmektedir. Bölümümüz okulumuzun Esenboğa Yerleşkesi’nde yer almaktadır.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Nerede?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 39.946865 enlem ve 32.856125 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Fatih Mh. ve Pursaklar ilçesine bağlıdır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi posta kodu 06830.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi hangi kampüste?

Ankara Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Devletin mi?

Üniversitemiz, bilimsel veriler ışığında çağımızın ihtiyacına cevap veren araştırma faaliyetleri ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunacak, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla ülkemizin 97. ve başkentimiz Ankara ‘ nın 5. devlet üniversitesi olarak (27648 sayı ve 21 Temmuz 2010 tarihinde resmî gazete yayımlanan

You might be interested:  FAQ: Genel Sağlık Sigortası Primi Ne Kadar 2015?

Aybü hangi ilçede?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampüsleri AYBÜ ‘nün lisans programlarının yer aldığı kampüsler Esenboğa, Etlik ve Bilkent’te bulunmaktadır. Meslek Yüksekokulu ise Çubuk ilçesindedir.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kaç yılında kuruldu?

Selçuk Üniversitesi / Sağlık Bilimleri Fakültesi / Odyoloji için özel koşullar aşağıda belirtilmiştir. Bk. 858 Eğitim Bozkır ilçesinde sürdürülecektir.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü ne zaman atandı?

24 Mayıs 2019 – 09:05 | Güncelleme: 18 Eylül 2021 – 05:58. Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Resmi Gazete ‘nin bugünkü sayısında yayımlanan karar ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü görevine atandı.

Prof Dr ibrahim Aydınlı kim?

1971 yılında Denizli’nin Çal ilçesinin Hançalar Kasabasında dünyaya geldi. İlk eğitimini Hançalar İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimi ise Çal İmam Hatip Lisesinde birincilikle tamamladı. 1990 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1994 yılında 3. lükle tamamladı.

Prof Dr Metin Doğan kimdir?

Metin Doğan, 1984 yılında Ankara Gazi Lisesi’nden mezun oldu. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapan Metin Doğan, doktorasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’ne tamamladı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kurucu Rektörüdür. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *