Okuyucular soruyor: Bekçilik Ön Sağlık Kontrolü Nasıl Yapılır?

Bekçilik ön sağlık kontrolünde neler yapılır?

Bekçi adayları, sınav sürecinden önce ön sağlık kontrolüne tutulur. Boy uzunluğu, boy-kilo endeksi, renk körlüğü ve eşgal belirten iz kontrolleri bu aşamada yapılır.

Bekçilik ön sağlık raporu nereden alınır?

Kazanan arkadaşlar ilk olarak kazandıkları ildeki İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğüne gidiyor orada evrakları dolduruyor daha sonra orada doldurulan sağlık formları ile birlikte sizleri hastanelere yolluyorlar. Kendiniz bir hastaneye gitmiyorsunuz size verilen hastaneye gidip giriş yapıyorsunuz.

Bekçilik süreci ne kadar sürer?

AK Parti’nin değişiklik önergesiyle bekçilere adaylık sürecinde verilen 41 günlük temel ve hazırlayıcı eğitim süresi en az 3 ay olarak belirlendi.

Bekçilik aşamaları nelerdir?

Bekçi olmak için üç aşamalı sınavdan geçmelisiniz. Yapılacak olan bu üç aşamalı sınav yazılı, sözlü ve fiziki yeterlilik olacaktır. Bu sınavlar arasından ilk önce yazılı sınava gireceksiniz. Yazılı sınavda; Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilgisi, hayat bilgisi, matematik ve genel kültür sorularından sınav olacaksınız.

Bekçi olmak icin ne yapmaliyim?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

You might be interested:  Sık sorulan: Sağlık Raporu Parası Nasıl Alınır?

Ön sağlık muayenesi ne zaman?

27. Dönem POMEM sınavları Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak. Başvuru ile ilgili detaylar Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden açıklanacak.

Bekçi nasıl olunur 2021 kadın?

Kadın Bekçi Olma Şartları 2021

  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
  2. En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.
  3. 1.67 boy ve üzerine sahip olmak.
  4. Beden kitle endeksi 18 ila 27 arasında olmak.
  5. Başvuru yapılan ilde en az 1 yıl ikamet ediyor olmak.
  6. 18 yaşını tamamlamış 31 yaşından gün almamış olmak.

Bekçi maaşı 2020 ne kadar?

İlkokul mezunu olan Bekçi: 4, 302,80 TL maaş alır. Lise mezunu olan Bekçi: 4352 TL ile 4,455,14 TL arasında maaş alır. Ön lisans mezunu olan Bekçi: 4357,50 ile 4.400 TL arasında maaş alır. Lisans mezunu ve bekar olan bekçi: 4, 404 TL ile 4,657,00 TL arasında maaş alır.

Bekçilik için yatırılan para geri alınabilir mi?

Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınavına başvuruda bulunan adaylardan; Başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan ya da yapamayan, •Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecektir.

Bekçilikten polisliğe nasıl geçilir?

Kanunen bekçilikten polisliğe geçiş yoktur. İç İşleri Bakanlığı’na bağlı EGM bünyesi memur olarak görev yapan bir mahalle veya çarşı bekçisi ne kadar uzun süre görev yaparsa yapsın, kıdem ve yıl baz alınarak polisliğe geçiş yapamaz.

Jandarma bekçi nerede görev yapar?

Bekçiler; park ve bahçeler, toplu taşıma araçlarının peronları, cadde ve sokakların güvenliğini sağlamakla görevlidir. Bekçiler, jandarma ve polislerin yardımcısı pozisyonunda bulunur.

2020 2 dönem bekçi eğitimi ne zaman?

Konularında, görevlerini ifa ettikleri illerinde, branşlarında uzman amirler tarafından 15-17 Haziran 2020 tarihleri arasında 3 tam gün sürecek eğitim verilecektir.”

You might be interested:  FAQ: Sağlık Meslek Lisesi Nerede Var?

Askere gitmeden bekçi olunur mu?

8 Kasım 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan karar çerçevesinde bekçilikte de askerlik şartı kaldırılmıştır. Bu süreçte askerliğini yapmayanlar bekçilik için gerekli şartları taşırsa mesleğe kabul edilebilmektedir.

Dövme Bekçiliğe engel mi?

“ Dövmesi olan bekçi olabilir mi?” sorusunun cevabı hem “Evet” hem de “Hayır” olarak kabul edilebilir. Dövmenin bulunduğu yer, başvuru sahibinin bekçi olup olamayacağı için en önemli ölçüttür. Yarım kollu yazlık üniforma giyildiği zaman vücudun açıkta kalan kısımlarında dövme görünüyor ise bu durum bekçiliğe engeldir.

Bekçi olmak için nereye başvurulur 2021?

Bekçi olmak için resmi olarak polis akademi ve Emniyet Genel Müdürlüğü sayfalarından bekçi başvuru tarihi duyurusu yapıldığında internet üzerinden e-devlet girişinizle yada polis akademisi sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *