Okuyucular soruyor: Sağlık Bakanı Nereli Nerede Doğdu?

Fahrettin Koca kimdir nerelidir?

NEYZEN FATİH KOCA 1971 yılında Amasya’da doğdu. İlkokulu ve İmam Hatip Lisesi’ni Amasya’da bitirdi. Kur’anı Kerim’i rahmetli Hafız Mustafa Keskiner’den öğrendi. Amasya Büyük Ağa Medresesi’nde Seyit Ahmet Fırat ve İsmail Batman’dan 1983 yılında hâfızlığını tamamladı.

Şu anki Sağlık Bakanı kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı’nın’ (TESA) Kurucu Başkanı olan Dr. Fahrettin Koca, vakıf aracılığı ile 1997 yılında Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi’ni kurdu.

Fahrettin Koca kardeşi kimdir?

İstanbul Tıp Fakültesini 1988’de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında tamamlayarak 1995’te çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı oldu.

Fahrettin Koca Hangi üniversite mezunu?

İstanbul Medipol Üniversitesi, Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı tarafından 2009 yılında İstanbul ilinde kurulan vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 7 Temmuz 2009 tarih ve 27281 sayılı resmi gazetede yayınlanmıştır.

Sağlık Bakanı Danışmanı kim 2019?

Sinan Korukluoglu – Danışman – T.C. Sağlık Bakanlığı | LinkedIn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *