Sağlık Bakanlığı Onaylı Ürün Nasıl Anlaşılır?

ÜTS nedir?

ÜTS NEDİR? Ürün Takip Sistemi ( ÜTS ) Projesi: Ülkemizde üretilen veya ithal edilen tüm tıbbi cihazların ve kozmetik ürünlerin üretim bandından satılıp kullanıldığı yere kadar tekil ürün takibini sağlayabilmek, son kullanıcıya kadar ürünü izleyebilmek için geliştirilen bir projedir.

ÜTS sistemine nasıl kayıt olunur?

Ürün Takip Sistemi ile ilgili başvuru, giriş ve diğer işlemler için https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ UTS / adresi kullanılacaktır. ÜTS ‘ye başvurular, E-imza ile gerçekleştirilebilecek. https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ UTS / adresinde «E-imza» butonu tıklanır.

ÜTS ürün sorgulama nasıl yapılır?

ÜTS ‘de kayıtlı kullanıcınız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. ÜTS ‘de kayıtlı ürün, firma bilgisi sorgulama yapabilirsiniz. saniye içinde E-Devlet üzerinden giriş yapmak üzere E-Devlet Kapısına yönlendirileceksiniz. Başarıyla giriş yapmanız durumunda Ürün Takip Sistemi otomatik olarak yüklenecektir.

Kozmetik ürün orjinallik sorgulama nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ na elektronik posta ile başvurabilir ya da ürün ambalajı ile birlikte en yakın İlçe Sağlık Müdürlüğüne giderek (SABİM) bilgi alabilirsiniz.

UTS kaydi nasil yapilir?

o ÜTS BAŞVURU uygulamasına e-imza, e-Devlet şifresi veya mobil imza ile giriş yapılır. Sistem’e yapılan girişin ardından Firma Başvurularım Ekranı görüntülenir. o Sağ üst köşede yer alan Kozmetik Firması Ekle düğmesine tıklanır. Kozmetik Firma Başvurusu Ekle penceresi görüntülenir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Nasıl Olacak?

UTS sorgulama nasıl yapılır?

İnternet tarayıcınızdan Ürün Takip Sistemi ürün sorgulama yapmak için https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ web sitesi adresine giriş yaptıktan sonra sarı renkte işaretlenmiş olan bilgi bankası kutucuğuna tıklayınız. Bu, sizi tıbbi cihaz listeleme ekranına yönlendirecektir.

ÜTS Eczane kaydı nasıl yapılır?

Eczane imza yetkilisi tarafından https://utsuygulama.saglik.gov.tr adresindeki “Başvuru” modülüne giriş yapılıp Tıbbi Cihaz Firma Başvurusu Ekle ekranına geçilerek sırasıyla, Faaliyet Alanı >>> Eczane. Eczacı T.C. Kimlik No >>> Eczane Getir.

Titubb Yeni firma kaydı nasıl yapılır?

Bilindiği üzere TİTUBB firma kayıt işlemleri için, TİTUBB sistemine online veri girişi yapılmasının ardından www.huap.org.tr/ ubb web adresindeki Sağlık Bakanlığı duyuruları doğrultusunda hazırlanan firma kayıt başvuru dosyasının Sağlık Bakanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

ÜTS teknik servis personel kaydı nasıl yapılır?

(1) Genelge kapsamında faaliyet yürüten teknik servis ÜTS kayıt işlemlerini https://utsuygulama.saglik.gov.tr adresinden gerçekleştirecektir. (2) Kayıt işlemlerinde herhangi bir fiziki belge talep edilmemekte olup kayıt işlemi ÜTS üzerinden tamamen elektronik ortamda gerçekleşecektir.

ÜTS verme bildirimi nasil yapilir?

Ürün Hareketleri menüsü altındaki ‘TÜKETİCİYE VERME /KULLANIM/DİĞER BİLDİRİMLER’ butonu tıklanır. Açılan ekranda ‘Ürün Numarası (Barkod) ve Lot Numarası’ bilgileri girilip ‘SORGULA’ butonu tıklanır, Listelenen ürün seçilir ve sağ üst kısımdaki ‘TÜKETİCİYE VERME BİLDİR’ butonu tıklanır.

ÜTS sistemde tekil ürünü var ne demek?

Tıbbi Cihaz Listele. Sistemde Kayıtlı iken tekil ürün bildirimi yapılmış ürünlerin, ürün güvenliğini etki eden bir sebep olmaksızın ürün kaydı düşmesi halinde “ Sistemde Tekil Ürünü Var ” şeklinde görünmektedir. Bu kapsamdaki ürünleri satın almanızda bir mahsur bulunmamaktadır.

Ürün takip sistemi nasıl çalışır?

belirtildiğinde, kozmetik ürün başvurusu ile incelenmek üzere gönderilen kozmetik ürünler Kozmetik Kozmetik Ürün İşlemleri bağlantısına tıklanmasının ardından görüntülenen Kozmetik Ürünlerimi Listele Ekranı’ nda Evrak İnceleme Sonlandırıldı durumda listelenir.

You might be interested:  Soru: Sağlık Kurumları Işletmeciliği Atamaları Nasıl?

Barkod numarası nasıl sorgulanır?

Barkod sorgulama nasıl yapılır?

  1. Google Play Store’u açın ve “ barkod tarayıcı” araması yapın.
  2. İstediğiniz uygulamayı bulun, kurun ve ardından Android cihazınızda açın.
  3. Ekranın ortasında beliren kutuya kadar bir barkod veya QR kodu tutun.

ÜTS kodu nasıl alınır?

1 – https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ UTS / linkinden “Bilgi Bankası” butonuna tıklayınız. 2 – “Tıbbi Cihaz Firması Listele” butonuna giriş yaparak “Vergi numarası” kısmına T.C. kimlik numaranızı yazınız. 3- Aynı sayfada “Sorgula” butonuna tıklayarak ÜTS Kurum numaranıza erişebilirsiniz.

ÜTS belgesi nedir?

Kısaltılışı Uts olarak tanımlanan Ürün Takip Sistemi, Türkiye’de üretimi yapılan ya da doğrudan ithal yapılmış tıbbi ürünlerin, cihazların üretim bandından satışına kadar ki süreç boyunca tekil ürün takibi sağlayabilmek için kullanılan projedir. Ürünün kataloğu. Ürüne dair yetki belgesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *