Sık sorulan: Sağlık Bakanlığı Il Içi Tayin Dönemleri Ne Zaman?

Il içi tayin Hangi Aylarda?

Buna göre, öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme başvuruları 29 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Atamalar ise 3 Ağustos’ta yapılacak. Görevden ayrılma işlemleri 4 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla yapılacaktır.

2020 2021 il içi öğretmen tayinleri ne zaman?

İl içi atama sonuçları 2021 için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. MEB atama takviminde il içi tayin sonuçlarının 16 Temmuz’da açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçlar https://personel.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanacak. Öğretmenlerin görevden ayrılma işlemleri ise 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak.

2021 il içi yer değiştirme ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, 8 Temmuz 2021 tarihinde öğretmenlerin il içine dair yer değiştirme başvurularının başladığını duyurdu. Başvuru süreci 14 Temmuz 2021 tarihine kadar devam etti. Bakanlık sonuçların 16 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacağını duyurdu.

Il içi yer değiştirme ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 yılında öğretmenleri ilgilendiren “yer değiştirme” duyurusunu resmi web sitesinde açıkladı. Öğretmen il içi yer değiştirme tayin başvuruları, 8 Temmuz 2021 tarihinde başlıyor, 14 Temmuz 2021 tarihinde sona eriyor. Sonuçların yayınlanma tarihi ise 16 Temmuz 2021.

You might be interested:  Soru: Heyet Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Il içi atamalar iptal edilebilir mi?

3. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Il içi tayin çıktıktan kaç gün sonra ilişik kesilir?

Hemen ayrılış yapacak olan öğretmenlerin kararnamesi okula geldiği gün ilişik kesebilir. Kararname tebliğinden itibaren 15 gün mehil müddetinizi kullanabilirsiniz. İl içi ilişik kesmek 15 gün içerisinde yapılabilir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre sonuçlar 24 Ağustos tarihinde erişime açıldı.

Öğretmen il içi atamaları ne zaman açıklanacak?

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Milli Eğitim Bakanlığı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2021 yılı il isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri için sonuçları 27 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacak.

2021 Öğretmen atamaları ne zaman olur?

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 Mart ayı Sözleşmeli Öğretmen atama takvimini değiştirdi. 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen ataması tercihleri 29 Ağustos -2 Eylül arasında yapılacak. Sonuçlar 3 Eylül’de açıklanacak.

2021 il dışı tayinler ne zaman?

Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenler için il dışı atama başvurusu 30 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında alınacak. İl dışı atama ve tayinler ihtiyaç listesi içerisinde yer alan bilgilere göre yapılacak.

Il içi yer değiştirme yolluk alınır mı?

Bu düzenlemeyle birlikte memurlar, öğretmenler il içi atamaları sonrasında başka bir ilçeye gittiklerinde (Örneğin İstanbul’un Pendik ilçesinden Avcılar ilçesine tayin olan memur) yolluk alabileceklerdir.

Il içi başvuruları uzatılacak mı?

İşte MEB 2021 il dışı atama takvimi! Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mazeret tayin başvuruları ile ilgili açıklama yaptı. MEB’ten yapılan açıklamada MEB il içi ve iller arası tayin başvurusu süresini 12 Ocak’a kadar uzattığını duyurdu.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Sağlık Bakanlığı Ebys Nasıl Kullanılır?

MEB memur il içi tayin 2021 ne zaman?

Bu durumda emekli öğretmenlerden boşalan kadrolar il içi yer değiştirmelerde kullanılamamaktadır. Fakat MEB ilk kez 2020 yılında il içi yer değiştirmeleri Temmuz ayı sonuna alarak bu sorunu tam olmasa da aşmıştı. 2021 yılında ise atamalar 16 Temmuz 2021 ‘de yapılacaktır.

Öğretmen tayinleri nasıl yapılır?

İl içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri yapacak öğretmenler başvurularını ‘mebbis.meb.gov.tr’ veya ‘personel.meb.gov.tr’ internet adreslerinden gerçekleştirecek.

Norm fazlası öğretmenler il içi tayin isteyebilir mi?

CEVAP 4: Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç veya norm kadro fazlası olan öğretmenler zorunlu çalışma yükümlülüğüne ilişkin durumları da dikkate alınmak suretiyle, atama için başvuru yapabileceklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *