Sık sorulan: Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Ne Zaman Verilecek?

Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yatacak?

Sağlık Bakanlığı, salgının devam etmesi ve sağlık merkezlerinde iş yoğunluğunun artması nedeniyle bakanlığa bağlı sağlık tesislerinde görevli personele, 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilmesine imkan tanıyan düzenleme yaptı. Bu düzenleme, 8 Mayıs 2021’de Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sağlık çalışanlarına ek ödeme olacak mı?

2022-2023 yıllarını kapsayan toplu sözleşme kapsamında, doktorlar dışındaki sağlık çalışanlarının döner sermaye ek ödemeden aldıkları pay yüzde 20 artırıldı. 25 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan “2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6.

Ek ödeme ne zaman verilecek?

Devlet ve ona bağlı müesseselerde çalışan işçilere ilave ödeme yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre ilave tediyenin ilk yarısı 16/07/2021 tarihinde, ikinci yarısı ise 17/12/2021 tarihinde ödenecek.

Üniversite hastaneleri ek ödeme alacak mı?

Taslağa göre, üniversitelerin tıp fakülteleri ve sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde salgına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev yapan personele, 1 Nisan’dan itibaren 4 ay süreyle ek ödeme yapılacak. Yapılacak ek ödeme, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçmeyecek.

Hastanede ek ödeme nedir?

EK ÖDEME NEDİR? Ek ödeme, personele sağlık tesisine katkı sağladığı dönemde verilir. Faiz, bağış, kira gelirinden elde edilen döner sermaye gelirleri hiçbir biçimde personele ek ödeme olarak verilemez.

You might be interested:  Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır Sağlık?

Sgk’da ek ödeme ne demek?

Cevap: Vergi iadesi kaldırılarak, yerine ek ödeme uygulamasına geçildi. Maaşın yüzde 4’ü, ek ödeme adı altında tüm emeklilerin her ay hesabına yatırılıyor. Her ay bankaya yatan emekli maaşınızın içinde ek ödeme de var. Maaş zammı ise ek ödemeli maaşınız üzerinden değil, çıplak maaşınız üzerinden hesaplanıyor.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ne zamana kadar geçerli?

Sağlık çalışanlarının toplu taşıma ve İSPARK’ları ücretsiz kullanma hakkını 31 Aralık 2021’e kadar uzatıldı.

Ek ödemeler uzatıldı mı?

1 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı, bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilecek. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemeyecek.

Üniversite hastanelerine ek ödeme ne zaman?

Taslağa göre, üniversitelerin tıp fakülteleri ve sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde salgına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev yapan personeline 1 Nisan’dan itibaren 4 ay süreyle ek ödeme yapılacak. Yapılacak ek ödeme, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçmeyecek.

Üniversite hastaneleri devlete bağlı mı?

Sağlık Bakanlığı hastaneleri de üniversite hastaneleri de bizim. Hepsi bu toplumun malı, hepsi de kamu hizmeti üretiyor. Özel hastaneler de bizim, o da bir kamu hizmeti yürütüyor.

YÖK e bağlı üniversite hastaneleri hangileri?

Üniversite Hastaneleri

  • Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi.
  • Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi.
  • Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi.
  • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi.
  • İstinye Üniversite Hastanesi.
  • Koç Üniversitesi Hastanesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *