Sık sorulan: Sağlık Meslek Liselerinde Alan Seçimi Nasıl Olacak?

Lisede dal seçimi nasıl yapılır?

Alana yerleştirme puanı, öğrencinin 9 uncu sınıf yılsonu başarı puanının %60 ı ile ortaokul sınıflarının yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının %40 ı toplanarak belirlenir. AMP meslek alanlarını seçmek isteyen öğrenciler sadece kendi okullarında bulunan alanları öncelik sırasına göre tercih edeceklerdir.

9 sınıf meslek lisesi alan seçimi nasıl yapılır 2020?

9. sınıf öğrencilerinin alan seçim işlemlerini 26 Eylül – 1 Ekim 2020 tarihleri arasında e-okul üzerinden yapabilirsiniz. E-okuldan tercih işlemi yapamayan velilerimiz, okulumuza gelerek alan seçimi tercih dilekçelerini okul idaresine teslim edebilirler.

9 sınıf alan seçimi ne zaman?

9. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimizin 26 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden alan tercihi yapmaları gerekmektedir.

Lisede alan seçimi ne zaman yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemesi ile beraber alan tercihleri artık 9. sınıfta gerçekleştiriliyor. Eski dönemlerde ise 10. sınıfta yapılan alan tercihleri, artık 9. sınıf bitmesi ile beraber aylarında gerçekleşmektedir.

2020 2021 alan seçimi nasıl yapılır?

Tercih işlemleri veli tarafından bireysel olarak e -Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Ancak internetten başvuru yapamayan veliler için EK-1 form doldurulup imzalı olarak okul idaresine verilmesi durumunda veli adına okul idaresince de bireysel başvu- ru ekranından başvuru yapılabilecektir.

You might be interested:  Sağlık Ocaklarında Hangi Tahliller Yapılıyor?

Lisede alan seçimi ne zaman 2021 2022?

9. ve 10. Sınıf öğrencilerimiz 7-18 Haziran 2021 tarihleri arasında alanlarına ait istedikleri dalları tercih edeceklerdir.

2020 2021 10 sınıf alan seçimi ne zaman?

2) 29 Haziran 2020 – 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden alan tercih başvuruların yapılması.

11 sınıf dal seçimi sonuçları nereden öğrenilir?

Lise alan seçim sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacak. Öğrenciler e-Okul bilgileri ile giriş yaparak sonuçları öğrenebilecek.

Lisede alan seçimi neye göre yapılır?

Lisede alan seçimi yapılırken öğrencinin ilgi alanlarına uygun bir seçim yapılması gerekmektedir. Başkasının etkisi ile seçilen bölümlerde başarı el de etmek daha zor olmaktadır. Bu yüzden de öğrencilerin alan seçimi yaparken ilgi alanlarına da özen göstermesi gerekmektedir.

Anadolu meslek lisesinde hangi bölümler var?

Anadolu Meslek Lisesi Bölümleri

  • Ağırlama ve Gıda Teknolojisi.
  • Bilgisayar.
  • Büro Yönetimi ve Sekreterlik.
  • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi.
  • El Sanatları ve Teknolojisi.
  • Fotoğrafçılık.
  • İç Mekan Tasarımı
  • Resim.

9 sınıf tercih nasıl yapılır 2021?

Tercihler, “https://eokul.meb.gov.tr” internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünden yapılabilecek. Tercihler ayrıca e-devlet üzerinden de yapılabilir. Yapılan tercihler ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

Lise Sayısal Sözel ve Eşit Ağırlık ne zaman seçilir?

Lise öğrencileri dokuzuncu sınıf eğitiminden sonra, diğer 3 yıl sonrası için sözel, eşit ağırlık veya sayısal bölüm seçer. Bu yıllarda alacağı eğitim için ağırlıklı olarak hangi dersleri alacağına karar verir. Eşit ağırlık adı EA veya Türkçe-Matematik olarak bilinen TM adıyla da adlandırılır.

Meslek lisesi alan seçimi 2020 ne zaman?

İşte detaylar MESLEK LİSESİ ALAN SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Yerleştirme sonuçları e-Okul Sisteminden 2 Ekim 2020 tarihinde ilan edilecektir. Yerleştirme işlemleri, OBP (Ortaokul Başarı Puanı) ve tercih sıraları dikkate alınarak öncelikli olarak kendi okulu içindeki alanlara yapılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *