Sık sorulan: Sağlık Sen Istifa Formu Nasıl Doldurulur?

Türk Sağlık Sen nasıl istifa edilir?

Üyelikten çekilme, üç nüsha olarak doldurulup imzalanan üyelikten çekilme bildiriminin kurumuna verilmesi ile gerçekleşir. Çekilme, kamu işverenine başvurma tarihinden başlayarak otuz(30) gün sonra geçerli olur.

Memur sendikadan nasıl istifa edilir 2021?

Sendika üyeliğinden çekilmek isteyen kamu görevlisinin ıslak imzalı çekilme formunun üç suretini ilgili kurum evrakına teslim etmesi gerekmektedir. İlgilinin çekilme talebi kurum tarafından işleme alındıktan sonra formun bir örneği ilgili sendikaya gönderilmektedir.

Sendika üyeliğinden nasıl çıkılır?

6356 sayılı Kanunla işçilerin sendikalara üye olmaları veya üyelikten ayrılmalarında Bakanlıkça sağlanan elektronik başvuru sistemi ile E-Devlet Kapısı üzerinden üye olma ve üyelikten ayrılma hakkı tanınmıştır.

Sağlık Sen e nasıl üye olunur?

Üye olmak için 3 adet doldurup imzaladığınız üyelik formunu, sendikaya ait whatsApp hattından 0545 4318729 nolu telefondan ulaştırabilirsiniz. Onaylı üyelik formunuz sendika genel merkezi tarafından bağlı bulunduğunu kurum müdürlüğüne gönderilecektir.

E devlet sendikadan nasıl çıkılır?

6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun, 19. Maddesinde ise “Sendika üyeliğinin sona ermesi ve askıya alınması” ile ilgili esaslar tespit edilmiştir. Bu maddenin 2., 3. ve 4. fıkralarında; ” (2) Her üye, e – Devlet kapısı üzerinden çekilme bildiriminde bulunmak suretiyle üyelikten çekilebilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Işten Ayrıldıktan Sonra Sağlık Sigortası Ne Kadar Devam Eder 2016?

Sendika üyeliğinden istifa ne zaman geçerli olur?

Sendika üyeliği istifa tarihinden itibaren bir ay sonra geçerlidir. Sendikadan çekilenin bu bir aylık süre içerisinde başka bir sendikaya üye olması halinde yeni sendika üyeliği bu sürenin bitimi tarihinden itibaren geçerli olur.

Eğitim Bir Sen nasıl istifa edilir?

4688 sayili Kamu Görevlileri Sendikalari Kanunu’nun 16. maddesine göre, “Üyelikten çekilme, çekilmek isteyen kamu görevlisi tarafindan üç nüsha olarak doldurulup imzalanan üyelikten çekilme bildiriminin kurumuna verilmesi ile gerçeklesir.

Sendikadan istifa edince aidat kesilir mi?

Bu durumda toplu olarak kesilmesini istemeyenler sendikaya üyelik başvurusunda bulunabilirler, üye olanlar ise TİS sonrasında kesilmesini istiyorlarsa yetkili sendikadan istifa edip, dilekçe vererek aidat ödemezler. Fakat her iki durumda da dayanışma aidatı yetkili sendikaya ödenecektir.

Sendikadan istifa edince ne olur?

İş sözleşmesinin sendikal nedenle feshedildiğinin tespit edilmesi hâlinde, 4857 sayılı Kanunun 21 inci maddesine göre işçinin başvurusu, işverenin işe başlatması veya başlatmaması şartına bağlı olmaksızın sendikal tazminata karar verilir.

Sendika üyeliğim var mı?

e-Devlet üzerinden üyelik bilgilerinizi, nereye bağlı olduğunuzu görmeniz mümkündür. e-Devlet’e T.C. Daha sonra turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet sistemine giriş yapabilir ve arama kısmına ‘ sendika ‘ yazarak arama yapabilirsiniz. Daha sonra istediğiniz sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Sendika üyelik işlemleri nasıl yapılır?

“e-devlet” Üzerinden Sendikamıza Nasıl Üye Olunur!..

  1. www.turkiye.gov.tr adresine giriniz.
  2. Sisteme giriş butonu na basınız.
  3. TC Kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi ilgili kutucuklara yazarak, “sisteme giriş” butonuna basınız.
  4. Sayfanın üst kısmındaki “e-hizmetler”e tıklayınız.

Sendika üyeliğinden çekilme formu nereye gönderilir?

Sendika, üyeliği kesinleşen kamu görevlisinin başvuru belgesinin bir örneğini üyenin kendisine verir, bir örneği sendikada kalır, bir örneğini ise üyelik ödentisine esas olmak ve dosyasında saklanmak üzere onbeş (15) gün içinde kamu görevlisinin çalıştığı işyerine göndermek zorundadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Sağlık Raporu Devlet Hastanesinden Hangi Bölümden Alınır?

Türk sağlık Sen hangi partiye yakın?

En büyük konfederasyon olan Memur- Sen, Ak Parti ‘ye yakınlığıyla biliniyor. Türkiye Kamu – Sen ‘in ise MHP’ye yakın olduğu belirtiliyor.

Sağlık Sen Semih Durmuş Kimdir?

Olağan Genel Kurulda Sağlık – Sen Genel Başkanı olarak seçildi. Semih Durmuş, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1969 yılında Çankırı, Çerkeş İlçesinin Meydan Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu aynı köyde, liseyi Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nde bitirdi. 1994’te İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde göreve başladı.

Türk Eğitim Sen nasıl üye olunur?

Türk Eğitim Sen ‘e nasıl üye olurum? İlinizde veya ilçenizde bulunan Sendika şubemiz veya temsilciliğimize uğrayıp bir çay içerken üyelik formunu doldurmanız yeterlidir. Veya kurumunzda bulunan iş yeri temsilcimize başvurmanız yeterlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *