Sık sorulan: Sağlık Yönetimi Hangi Alanda Yüksek Lisans Yapabilir?

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans yapmak ne işe yarar?

Yüksek lisans programı; akademik literatüre, sağlık kurumları işletmeciliği ile ilgili teorik ve pratik bilgiye hakim, bu alandaki konulara ışık tutabilecek bilimsel çalışmalar üretebilen, bilimsel araştırmalar tasarlayıp bunları yorumlayabilen ve aynı zamanda etik değerler ile hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programları hangi üniversitelerde var?

Sağlık Yönetimi (Fakülte) Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ
 • AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İÖ)
 • AKSARAY ÜNİVERSİTESİ
 • ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ
 • ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (KKTC Uyruklu)
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Kamu Yönetimi yüksek lisans bölümleri nelerdir?

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisansüstü Programları

 • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Tezli) Yüksek Lisans Programı
 • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Doktora Programı
 • Ekonomi ve Yönetim (Tezli/Tezsiz) Yüksek Lisans Programları
 • Sosyal Politika ve Sosyal Hizmetler (Tezli) Yüksek Lisans Programı

Sosyal hizmet uzmanı hangi alanda yüksek lisans yapmalı?

Sosyal hizmet lisans mezunu bir kişi sosyal hizmet ABD’da lisansüstü bir programa başlayabileceği gibi ilgi duyduğu bir alanda da, örneğin psikoloji, klinik psikoloji vb gibi bir alanda da lisansüstü bir programa başvurabilir.

You might be interested:  Soru: Imar Durumu Sağlık Ne Demek?

Sağlık yönetimi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Sağlık Yönetimi Bölümü Mezunları Maaşları Sağlık yönetimi bölümünden mezun olup bir hastaneye başhekim ve hastane başkanı gibi pozisyonlarda çalışılıyorsa kişinin maaşı 15.000 ile 28.000 lira arasında değişiklik gösterir. En yüksek maaşı ise profesör unvanlı sağlık yöneticileri alır.

Sağlık Kurumları yönetimi Hangi bölüm?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği, üniversitelerde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kapsamında eğitimi verilmekte olan 2 yıllık önlisans bölümüdür.

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans kaç puan?

Tezli Program için adayların lisans diplomasına sahip olması ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan ALES’den ilgili puan türünde en az 55 standart puan veya Graduate Record Examination (GRE) veya Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavından 55 ALES puanına eşdeğer bir

Yüksek lisans alımları ne zaman?

Yüksek lisans başvuruları sene içerisinde Güz ve Bahar dönemlerinde olmak üzere iki defa yapılmaktadır: Başvuru tarihleri okula göre çok farklılık göstermekle birlikte genel olarak bahar dönemi başvuruları Ocak, Şubat aylarında güz dönemi başvuruları Ağustos, Eylül aylarında yapılmaktadır. Başvuru bir süreçtir.

Farmakoloji yüksek lisansı ne işe yarar?

Temel ve güncel farmakoloji bilgilerinin anlaşılmasını sağlayıp, fizyolojik, fizyopatolojik ve klinik bilgilerin ışığında, etik ve farmakoekonomi kurallarını göz önüne alarak ilaçla tedaviye akılcı yaklaşımı kalıcı bir davranış haline getirmektir.

Kamu yönetimi bölümü hangi alanlarda yüksek lisans yapabilir?

Kamu yönetimi devlet ve vakıf üniversitelerinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yer alan 4 yıllık bir lisans programıdır. Mezun olan öğrenciler Halkla İlişkiler, Hukuk ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerde yüksek lisans yapabilir.

Kamu yönetimi yüksek lisansı ne işe yarar?

Bu programların amacı öğrencilere, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi disiplinlerini bilimsel yaklaşımla ele alarak, araştırma yapma ve çözüm üretme becerileri kazandırmaktır. Programların bir diğer amacı Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarında çalışan veya çalışacak akademisyenleri yetiştirmektir.

You might be interested:  Sık sorulan: Özel Hastanelerde Sağlık Raporu Ne Kadar?

Kamu Hukuku yüksek lisans nedir?

Kamu Hukuku Tezsiz Yüksek Lisans Programının amacı, başta Ceza Hukuku, Anayasa Hukuku ve İdare Hukuku olmak üzere Genel Kamu Hukuku ve İnsan Hakları Hukuku, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi, Vergi Hukuku, Hukuk Tarihi ve Devletler Umumi Hukuku alanlarında kamu hukukuna dair konularda uzmanlaşmayı sağlayan bir eğitim

Hangi alanlarda yüksek lisans yapabilirim?

En yaygın alan dışı yüksek lisans bölümleri arasında,

 • İşletme Yüksek Lisansı
 • Psikoloji Yüksek Lisansı
 • Klinik Psikolojisi Yüksek Lisansı
 • İnsan Kaynakları Yüksek Lisansı
 • Sosyal Hizmet Yüksek Lisansı
 • Gazetecilik Yüksek Lisansı
 • Hemşirelik Yüksek Lisansı
 • Uluslararası Ticaret Yüksek Lisansı

Sosyal Hizmetler Yüksek Lisans kimler başvurabilir?

Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Programına Kimler Başvurabilir? Üniversitelerin dört yıllık lisans programlarını tamamlayanlar ve Üsküdar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği koşullarına uygun olanlar başvurabilmektedir.

Sosyal hizmet yuksek lisans kac yil?

Tezli yüksek lisans dönemi 4 yarıyıldır, yani 2 yıl sürer. 2 yarıyılı ders dönemi,2 yarıyılı tez yazma süresidir. Ders döneminde ya da tez döneminde başarısız olan öğrenciye ek 2 yarıyıl daha verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *