Sık sorulan: Sağlık Yönetimi Mezunu Hangi Bölümlerde Yüksek Lisans Yapabilir?

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans yaparsam ne olur?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans derecesi alan mezunlarımız akademisyen olabileceği gibi, çeşitli kamu ve özel sağlık işletmelerinde çalışabilirler. Yüksek lisans programını başarı ile tamamlayan mezunlar gerek kendi alanlarında gerekse çok disiplinli alanlarında doktora programlarına başvurabilir.

Isletme mezunu hangi bölümlerden yuksek lisans yapabilir?

İşletme Fakültesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak aşağıdaki alanlarda Yüksek Lisans programları verilmektedir.

 • Finans.
 • İnsan Kaynakları Yönetimi.
 • İşletme Yönetimi ve Organizasyon.
 • Muhasebe.
 • Muhasebe (İngilizce)
 • Pazarlama.
 • Sayısal Yöntemler.
 • Üretim.

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programları hangi üniversitelerde var?

Sağlık Yönetimi (Fakülte) Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ
 • AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (İÖ)
 • AKSARAY ÜNİVERSİTESİ
 • ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ
 • ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (KKTC Uyruklu)
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Her bölümde yüksek lisans yapılabilir mi?

Sonuç olarak dilerseniz mezun olduğunuz alan dışında başka bir alanda da yüksek lisans yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin kişisel ihtiyacınıza ve enstitünün belirlemiş olduğu başvuru şartlarına bağlıdır. Alan dışı yüksek lisans yapmak istediğiniz enstitü ya da hoca ile irtibata geçerek detaylı bilgileri alabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Genel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır 2019?

Yüksek lisans mezunu hangi unvanı alır?

Yüksek lisans eğitimi, kişinin eğitim aldığı branşta uzmanlaşması ve bu durumu bilimsel bir makaleyle (tez) ispat etmesiyle tamamlanır. Bu eğitimin ardından kişi “bilim uzmanı”, “hekim”, ” yüksek mühendis”, ” yüksek mimar” gibi unvanlara sahip olur.

Birden fazla yüksek lisans başvurusu yapılabilir mi?

Her sene için kontenjan bilgilerini bölüm başkanlıklarından ya da üniversitelerin öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz. Birden Fazla Programa Aynı Anda Başvuru Yapabilir miyim? Evet aynı anda istediğiniz üniversitelerde istediğiniz yüksek lisans programlarına başvurabilirsiniz.

Işletme mezunu mühendislik alanında yüksek lisans yapabilir mı?

Örnekler: İşletme yüksek lisansı Matematik, istatistik, iktisat veya fizik mezunlarının 3 yılda tezsiz veya 4 yılda tezli mühendislik YL alması mümkün olabilir.

KPSS işletme mezunu hangi oturum?

İşletme Mezunları İçin KPSS B Grubu Nedir? Üniversitelerin işletme bölümlerinden mezun olan adayların, kamu kurumlarında yer alan kadrolara girebilmeleri için her şartta KPSS ‘nin Lisans oturumuna katılmaları gerekmektedir.

Işletme mezunu iş güvenliği yüksek lisans yapabilir mi?

Programa dört yıllık üniversite mezunları başvurabilir. Bölüm sınırlaması bulunmamaktadır. Mimar, mühendis, fizik, kimya, biyoloji mezunları ve teknik elemanlar dışındaki lisans mezunları İSG Yüksek Lisans yapsalar dahi İş Güvenliği Uzmanı olamazlar.

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans kaç yıl?

Öğrencinin yükleneceği dersler Anabilim Dalı Başkanı ve danışmanın yönlendirmeleri ile belirlenmektedir. Program Tanımı: Sağlık Yönetimi yüksek lisans programı 2 yıllık eğitim veren bir lisansüstü programdır.

Sağlık yönetimi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Sağlık yönetimi bölümünden mezun olup bir hastaneye başhekim ve hastane başkanı gibi pozisyonlarda çalışılıyorsa kişinin maaşı 15.000 ile 28.000 lira arasında değişiklik gösterir. En yüksek maaşı ise profesör unvanlı sağlık yöneticileri alır.

Sağlık Yönetimi ataması var mı?

Bölümün kamu kuruluşlarında alan içi istihdam olanağı yoktur. Kamu Personeli Seçme Sınavında Sağlık Yönetimi mezunları için alan ayrımı yapılmamıştır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için açılan alanlarda atama mümkün olmamaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Sağlık Kurumları Işletmeciliği Okuyanlar Ne Iş Yapar?

Iki kere yüksek lisans yapılabilir mi?

1- Bir üniversitede Tezli Yüksek Lisans programına kayıtlı olan öğrenci, ikinci bir Tezli Yüksek Lisans programına başvurup kazandığı takdirde kaydını yaptıramaz. 2- Bir üniversitede Tezli Yüksek Lisans programına kayıtlı öğrenci, başka bir üniversitenin Tezsiz Yüksek Lisans programına kayıt yaptırabilir.

Psikoloji yüksek lisans yapmak için hangi bölüm mezunları?

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (Tezsiz) programına başvurmak isteyen adayların Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile tıp bölümlerinden birinden mezun olması şartı aranmaktadır.

Tezsiz yüksek lisans 2 dönemde biter mi?

Ders döneminde ya da tez döneminde başarısız olan öğrenciye 2 yarıyıl daha ek süre verilir. 6 yarıyıllık süre sonunda başarısız olan öğrencinin yükseköğretim kurumu ile ilişiği kesilir. Tezsiz yüksek lisans eğitim süresi ise 2 yarıyıldır, yani 1 yıl sürer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *