Soru: Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastaneler?

Tamamlayıcı Sağlık sigortası Hangi Hastanelerde?

Genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası geçen hastaneler; Medical Park, Medicana, Medipol ve Kolan Hastaneleri diyebiliriz.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık sigortası Nedir?

​ Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, muayene, tetkik ve tedavi giderleriniz için fark ücreti ödemeden SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden hizmet alabilmenizi sağlar.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık sigortası neleri kapsıyor?

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sigortalı kişilerin poliçe başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkacak hastalıklarına ait muayene, tetkik ve tedavi giderlerini, poliçe kapsamında belirtilen teminatlar ve teminat limitleri dâhilinde kapsayan sigortadır.

Tamamlayici sigorta ne kadar?

Yatarak ve Ayakta Tedavi teminatları alınması durumunda poliçe primi 1.500 TL, sadece Yatarak Tedavi poliçesinin primi ise 500 TL’dir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsamaz?

Sigorta yaptırmak isteyen kişide halihazırda bir hastalık durumu var ise mevcut hastalık teminat dışında kalır. Eğer sigorta yaptıran kişinin SGK sigortası aktif değilse tamamlayıcı sağlık sigortası yine kapsam dışı kalır. Ayrıca bütün ilaç masrafları ve diş tedavileri tamamlayıcı sigorta kapsamı dışındadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası istanbulda hangi hastanelerde geçerli?

Doğa Sigorta ‘dan alınan bir tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi, başlıca şu hastanelerde geçerli olmaktadır:

  • Medicana Hospital ( İstanbul )
  • Birinci Göz Hastanesi ( İstanbul )
  • Asya Hastanesi ( İstanbul )
  • Pendik Hospital ( İstanbul )
  • Beykent Hastanesi ( İstanbul )
  • Ortadoğu Hastanesi (Ankara)
  • Lokman Hekim Hastanesi (Ankara)
You might be interested:  Internetten Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Özel sağlık sigortası mı Tamamlayıcı sigorta mı?

Özel Sağlık Sigortası, teminatlarınız dâhilinde sağlık giderlerinizin belli bir oranda (örneğin %80) karşılandığı ve ek ücret ödemeniz gereken (örneğin %20) sigorta çeşididir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ‘nda ise poliçe limitine, teminatlara ve anlaşmalı hastanelere sadık kalmak koşuluyla ek ücret ödemeniz gerekmez.

Sağlık sigortası yıllık ne kadar?

Bugün için tamamlayıcı sağlık sigortasının – sigorta şirketine göre değişmekle birlikte- ortalama fiyatı yıllık 600-700 lira arasında değişiyor. Özel sağlık sigortasının fiyatı ise en düşük yıllık 3.500 liradan başlıyor.

Anadolu sağlık sigortası nerelerde geçerli?

Tamamlayıcı Sağlık Ürünü Branş Anlaşmalı Hastaneler: Bayındır Hastanesi Söğütözü, Güven Hastanesi, Bayındır Hastanesi İçerenköy, Liv Hospital Ulus ve Hisar Intercontinental Hospital ile sadece KVC, Kardiyoloji ve Onkoloji branşlarında Anadolu Sigorta ‘nın anlaşması bulunmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ne zaman aktif olur?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı: Sigorta şirketiyle oluşturulan başlangıç tarihinden itibaren 3 ay sonra aktif hale getirilir. Teminat aktif hale gelmeden gerçekleştirilen yatarak tedavi işlemlerinde, sigorta şirketi masraflarınızı karşılamayacaktır.

Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar?

Acıbadem tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı; yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatından oluşur. Dilerseniz poliçenize ekstra prim ödeyerek doğum teminatı da ekleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisini karşılıyor mu?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının ana teminatlarında diş tedavileri mevcut değildir. Yani; diş tedavisi tamamlayıcı sağlık sigortasında kapsam dışıdır. Ancak; sigorta şirketleri müşterilerine ek teminat olarak diş paketleri sunmaktadır.

Özel sağlık sigortası devlet hastanesinde geçer mi?

Özel sağlık sigortasında SGK ile anlaşmalı hastane şartı aranmıyor, tüm hastanelerde geçiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK ile anlaşmalı hastanelerde geçmesi ve SGK’nın ödediğinin üzerini tamamlaması nedeniyle fiyatı çok daha uygun.

You might be interested:  Sık sorulan: Sağlık Bakanlığı Personel Alımına Nasıl Başvurabilirim?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak mantıklı mı?

Sağlık durumunuzla ilgili giderleri karşılamak için veya bir hastalık, yaralanma sebebiyle oluşacak beklenmedik diğer masrafların ödenmesi için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak mantıklıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kimlere yapılmaz?

Söz konusu özel hastanenin özel sigorta şirketi ile tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sözleşmesinin bulunması, gerekmektedir. SGK’lı hasta kabul etmeyen sağlık kuruluşları ve özel muayenehanesinde hizmet veren doktorlar tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı dışındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *