Soru: Askerde Sağlık Muayenesi Nasıl Yapılır?

Askerlik muayenesi nasıl yapılır 2021?

Askerlik başvurusu nasıl yapılır 2021?

 1. Yoklama başvurusu yapacak kişiler E-Devlet sistemine giriş yapmalıdır.
 2. Sistemde arama kısmına Milli Savunma Bakanlığı yazmalıdır.
 3. Çıkan ekranda ASAL yoklama başvurusuna tıklamalıdır.
 4. Gelecek ekrandaki gerekli yerler doldurulmalıdır.
 5. Yoklama başvurusu sonrası kişi muayene olmalıdır.

Askerlik muayenesi için nereye gidilir?

Bu muayeneler, askerlik şubesinin bulunduğu yerde öncelikle varsa kayıtlı olduğu aile hekimi tarafından, yoksa en yakın resmi sivil sağlık kuruluşlarında tek tabip tarafından yapılır.

Askerlik muayenesi için ne lazım?

Asker adayı en yakın aile hekimine TC kimlik kartı, varsa sağlık raporlarıyla başvurur. Aile hekimi fiziki ölçümler yaparak beden sağlığını inceler. Görev yapacak kişinin ağırlığı ve boyu tespit edilir. Askerlik muayenesi için gerekli evraklar arasında olan yoklama bilgi formu yükümlü tarafından imzalanır.

E devletten askerlik muayenesi nasıl yapılır?

Yoklama başvurusu ve yoklama başvurusu takibi e – Devlet aracılığıyla yapılıyor. e – Devlet sistemine giriş yaparak site içi arama alanına ‘Milli Savunma Bakanlığı’ yazarak ‘ASAL yoklama başvurusu’ ekranına girerek başvuru ekranına ulaşılabilir.

Askerlik muayenesi ne zaman yapılır?

1 Ocak 2021’de askerlik çağına girecek 2002 doğumlu yükümlülerden kanuni erteleme hakkı bulunmayanlar ile ertelemeleri 2021 yılı içinde sona ereceklerin 1 Ocak-31 Aralık 2021 tarihlerinde yoklamalarını yaptırmaları gerektiği bildirildi.

You might be interested:  Sık sorulan: Genel Sağlık Sigortası Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Askerlik muayenesi başka şehirde yapılır mı?

Aile Hekimlerinin, Misafir Hasta adı altında Asker Yoklamalarını yapma zorunlulukları olmadığı gibi yetkileri de yoktur. Bu muayeneler, askerlik şubesinin bulunduğu yerde öncelikle varsa kayıtlı olduğu aile hekimi tarafından, yoksa en yakın resmi sivil sağlık kuruluşunda tek tabip tarafından yapılır.

Aile hekimi askerlik muayenesi nasıl yapılır?

Bunun için sisteme E devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile giriş yapılır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra gerekli adımlar takip edilerek işlem başlatılır. Askere gidecek olan kişi bu işlemin ardından kayıtlı olduğu Aile Sağlığı Merkezi’ne giderek askerlik muayenesini olur.

Askerlik muayenesi geldiğini nasıl öğrenebilirim?

kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden “Milli Savunma Bakanlığı”nı bulmalısınız. Milli Savunma Bakanlığı’nın sunduğu hizmetler arasından “ Askerlik Durumu Sorgulama” başlığını seçmelisiniz.

Askerlik için kilo sınırı kaç?

Askerlikte Kilo ve Boy Alt – Üst Sınırı Sağlık muayenesi sırasında yapılacak değerlendirmelere göre bu karar doktor tarafından verilecektir. Buna göre askerlikte muafiyet için alt sınır 164 cm boy için 51 – 72 kg, üst sınır ise 210 cm boy için 84 – 115 kg olarak belirlenmiştir.

Askerlik muayenesi için aile hekimi şart mı?

Yükümlü askerlik öncesi sağlık muayene sürecini başlatabilmek için e-Devlet sistemine giriş yapar. Yükümlü süreci başlatmamış ise Aile Hekiminin Askerlik Raporu için muayene işlemi yapmasına gerek yoktur.

Askerlik için hangi evraklar lazım?

Askere Giderken Neler Alınmalı ve Hangi Malzemeler Temin Edilmeli

 1. İç Çamaşırı (Boxer, atlet, fanila)
 2. Temizlik Malzemeleri (Diş Fırçası, Diş macunu vs..)
 3. 3. Kulak Tıkacı ve Göz Bandı
 4. Silikon Ayakkabı Tabanı ve Vatka.
 5. İlaçlı Pudra.
 6. 6. Kontörlü kart veya Askercell.
 7. 7. Fermuarlı Çamaşır Filesi.
 8. 8. Selpak Kağıt Mendil.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Sağlık Personeli Ne Demek?

Askerde nasil Curuk alirim?

Aile Sağlık Merkezi doktorlarının yapacağı muayeneler sonrası psikolojik ve bedensel bazda sağlık problemi olan vatandaşlar askeri hastanelere yönlendirilir ve oradan ayrıntılı inceleme istenir. Askeri hastanede yapılan kontroller sonra heyetinin aldığı kararla “Askerliğe elverişli değildir” çürük raporu verilir.

Erkekler ne zaman askere gider?

Türkiye Cumhuriyeti uyruğundaki her erkek 20 yaşına geldiğinde ilk askerlik yoklamasını yaptırır.

Tecil bitince hemen askere alırlar mı?

TECİLİ BOZDURDUKTAN SONRA NE ZAMAN ASKERE GİDİLİR? Buna göre, hangi celp döneminde askere gidilmek isteniyorsa, o celp dönemi için belirlenen son başvuru tarihine kadar işlemlerin tamamlanmış olması gerekir. Son başvuru tarihlerinin ardından başvuru yapılması halinde askere, bir sonraki celp döneminde gidilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *