Soru: Avrasya Sağlık Bilimleri Fakültesi Nerede?

Avu hangi universite?

Avrasya Üniversitesi, Trabzon’da yerleşik; Maçka İmar, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmet Vakfı tarafından kurulmuş kamu tüzel kişiliğine haiz bir vakıf üniversitesi ‘dir.

Trabzon Avrasya Üniversitesi nerede?

Avrasya Üniversitesi, Trabzon ‘un Maçka ilçesine bağlı Adnan Kahveci Mahallesi Rize caddesi üzerinde bulunur.

Avrasya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu nerede?

Avrasya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, üniversiteler, Yalincak Rize Cad., No:133, Ortahisar, Trabzon, Türkiye – Yandex Haritalar.

AVÜ hangi üniversite?

AVÜ Hakkında Başvuruyu takiben mevzuatta öngörülen süreçler tamamlanmış ve 2010 yılında TBMM Genel Kurulu’nda kanunla Avrasya Üniversitesi ‘nin kurulması kabul edilmiştir. Kanunun 28.01.2011 tarihli Resmi Gazetede 27829 sayı numarasıyla yayımlanmasıyla Avrasya Üniversitesi tüzel kişiliğini kazanmıştır.

AVÜ neyin kısaltması?

Avrasya Üniversitesi – Kıtaların Buluşma Noktasında Eğitime Açılan Kapınız.

Avrasya Universitesi ucreti ne kadar?

Fakülte ve Yüksekokul Bölümlerine ait ücretler; Moleküler Biyoloji ve Genetik(İngilizce), Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Hemşirelik ve Ebelik Bölümleri 40.000,00TL, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gastronomi ve Mutfak Sanatlar Bölümleri 35.000,00TL.,

Avrasya Üniversitesi ne zaman kuruldu?

Öğretim elemanlarına verilen online eğitimler Öğrencilerimiz salgın sürecinin başından bu yana gerek web sayfamızdan gerekse de resmi sosyal medya hesaplarımızdan sürekli bilgilendirilmişlerdir. >>>23 Mart 2020 tarihi itibariyle Moodle üzerinden uzaktan eğitim başlayacaktır.

You might be interested:  Sık sorulan: Sağlık Bakanlığı Bisiklet Nasıl Alınır?

Avrasya nereye bağlı?

Avrasya, Avrupa ile Asya’yı kapsayan coğrafi bölgeye verilen isim. Avrasya kelimesi, Avrupa ile Asya (yani avr ile asya) sözcüklerinin birleşmesinden oluşur. Yerkürenin en büyük kıtasıdır.

Avrasya Üniversitesi’ne yakın apartlar?

Trabzon Avrasya Üniversitesi’ne Yakın Yurtlar

 • 18,17 km. Münür Özkurt Kyk Kız Öğrenci Yurdu.
 • 18,90 km. Fuat Sezgin Kyk Kız Öğrenci Yurdu.
 • 697,66 km. Beşikdüzü Kyk Kız Ve Erkek Öğrenci Yurdu.
 • 25,78 km. Maçka Şükrü Karadeniz Kyk Kız Ve Erkek Yurdu.
 • 16,77 km. Akçaabat Fatih Kyk Erkek Öğrenci Yurdu.
 • 4,26 km.
 • 3,13 km.
 • 3,80 km.

Avrasya Üniversitesi hangi bölümler var?

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ‘ndeki Tüm Lisans Programları (Alfabetik

 • Beslenme ve Diyetetik (Fakülte) (Burslu)
 • Beslenme ve Diyetetik (Fakülte) (Ücretli)
 • Bilgisayar Mühendisliği (%50 İndirimli)
 • Bilgisayar Mühendisliği (Burslu)
 • Çocuk Gelişimi (Fakülte) (Burslu)
 • Çocuk Gelişimi (Fakülte) (Ücretli)

Avrasya Üniversitesi burslu ne demek?

Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda Avrasya Üniversitesi ‘nin % 100 Burslu, %50 indirimli olarak belirtilen programlarından birini tercih ederek ÖSYM tarafından bu programa yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere verilen öğrenim ücreti burslarıdır.

Trabzon Avrasya Üniversitesi hangi ilçede?

Avrasya Üniversitesi Yerleşkesi 40.986721 enlem ve 39.804794 boylamda yer almaktadır. Ortahisar ilçesine bağlıdır. Avrasya Üniversitesi Yerleşkesi haritası Trabzon ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Avrasya Üniversitesi Tıp Fakültesi var mı?

Trabzon Avrasya Üniversitesi ‘ne yeni tıp fakültesi yapılacak! Avrasya Üniversitesi ‘nin 5. kuruluş yıl dönümünde konuşan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, ” Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinin temellerini 2016’da atmayı planlıyoruz” dedi.

Avrasya Üniversitesi kaç öğrenci var?

Avrasya Üniversitesi 2010 yılında Trabzon’da kurulmuş, bugün 4 fakülte, 3 yüksekokul ve 6000’i aşan öğrenci mevcudu ile Karadeniz Bölgesi ve çevresinde faaliyet gösteren tek vakıf üniversitesidir. 300’ü aşan akademik ve idari personeli, 4 yerleşkesindeki eğitim-öğretim imkânları ile Türk Yükseköğretimin Kurumları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *