Soru: Sağlık Sen Hangi Sendikaya Bağlı?

Türk sağlık Sen kime bağlı?

Önder KAHVECİ – Genel Başkan.

Sağlık Sen hangi konfederasyona bağlı?

Türk Sağlık – Sen ‘ in bağlı olduğu Türkiye Kamu Sen ‘in (Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu ) üye sayısı 413.339 kişidir.

Sağlık sen nedir?

1995 yılında kurucu genel başkanımız m.akif inan’ ın; çalışanların, emekçilerin duyulmayan sesinin duyurulması, görülmeyen, dikkate alınmayan iradenin dikkate alınması amacıyla, bir grup dava adamının “erdemliler hareketi” olarak başlattıkları bir yürüyüş sonucu kurulmuş olan sendikal mücadelemizde, sağlık sektöründe

Sağlık Sen Genel Başkanı kim?

Semih Durmuş, 10 – 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkan Yardımcısı ( Genel Başkan Vekili), 2 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen 6. Olağan Genel Kurulda Sağlık – Sen Genel Başkanı olarak seçildi. Semih Durmuş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Türk sağlık Sen hangi partiye yakın?

En büyük konfederasyon olan Memur- Sen, Ak Parti ‘ye yakınlığıyla biliniyor. Türkiye Kamu – Sen ‘in ise MHP’ye yakın olduğu belirtiliyor.

Sağlık Sen nasıl üye olunur?

Üye olmak için 3 adet doldurup imzaladığınız üyelik formunu, sendikaya ait whatsApp hattından 0545 4318729 nolu telefondan ulaştırabilirsiniz. Onaylı üyelik formunuz sendika genel merkezi tarafından bağlı bulunduğunu kurum müdürlüğüne gönderilecektir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Izmir Il Sağlık Müdürü Kim?

Sag Sen nedir?

Yeni Dönemin Yeni Yapılanma Ve Stratejiler Gerektirdiği Anlayışından Hareket Eden Tüm Sağlık – Sen, Sendikal Faaliyetlerini Çeşitlendirerek Çalışanların 24 Saatini Dikkate Alan, Iktisaden Zayıf Her Kesimin Sorunlarını Gündeme Getirerek Savunan, Yaşamın Her Alanında Kamu Çalışanının Hizmetinde Olan Bir Sendikal Anlayışı

Doktorlar Sendikası kurulabilir mi?

Meslek veya kurum bazında sendika kurulması yasaktır. Örneğin, “Hizmetliler Sendikası ”, “Teknisyenler Sendikası ”, Doktorlar Sendikası ” veya “mühendisler Sendikası ” diye meslek bazında sendika kurulamayacağı gibi, “İller Bankası Mensupları Sendikası ” diye de kurum bazında sendika kurulamaz.

Sağlık Sen kaç üyesi var?

3- Sağlık: Yetkili sendika olan Sağlık Sen ‘in üye sayısı 7.670 azalmıştır. Türk Sağlık Sen ‘in üye sayısı 1.809 artmıştır. Üçüncü büyük sendika olan SES’in üye sayısı 598 azalmıştır. Bu hizmet kolunda Genel Sağlık İş 2.788, Demokratik Sağlık sen 1.233, Anadolu Sağlık sen 1.457 üye sayısıyla dikkat çekmektedir.

Türk sağlık Sen ne zaman kuruldu?

Türk Sağlık – Sen, bundan tam 23 Yıl önce 18 Haziran 1992’de milli ve manevi değerlerle yoğrulan ilkeleri, hak ve hukuku daima savunan inancı ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanların ümidi ve gür sesi olmak için kuruldu.

Hangi sendikaya üye olduğunu nasıl öğrenebilirim?

e-Devlet’e T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek şifre alabilirsiniz. Daha sonra turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet sistemine giriş yapabilir ve arama kısmına ‘ sendika ‘ yazarak arama yapabilirsiniz.

Türk Sağlık-Sen nasıl istifa edilir?

Üyelikten çekilme, üç nüsha olarak doldurulup imzalanan üyelikten çekilme bildiriminin kurumuna verilmesi ile gerçekleşir. Çekilme, kamu işverenine başvurma tarihinden başlayarak otuz(30) gün sonra geçerli olur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Istanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hangi Yakada?

Sağlık-Sen yetkiyi ne zaman aldı?

2010 yılında Memur- Sen ‘e bağlı sendikalar içinde en büyük artışı Sağlık – Sen gerçekleştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *