FAQ: Bekçilik Sağlık Kontrolü Ne Zaman?

Bekçilik ön sağlık kontrolünde neler yapılır?

Bekçi adayları, sınav sürecinden önce ön sağlık kontrolüne tutulur. Boy uzunluğu, boy-kilo endeksi, renk körlüğü ve eşgal belirten iz kontrolleri bu aşamada yapılır.

Bekçilik ön sağlık raporu nereden alınır?

Kazanan arkadaşlar ilk olarak kazandıkları ildeki İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğüne gidiyor orada evrakları dolduruyor daha sonra orada doldurulan sağlık formları ile birlikte sizleri hastanelere yolluyorlar. Kendiniz bir hastaneye gitmiyorsunuz size verilen hastaneye gidip giriş yapıyorsunuz.

Bekçilik sağlık sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sınav sonuç bilgileri 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Bekçilik heyet raporu nasıl alınır?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi adayının BAŞVURU ÖNCESİNDE SAĞLIK RAPORU ALMASINA GEREK YOKTUR. Başvuru belgeleri arasında yer alan Sağlık Bilgi Formu’nu KENDİLERİ doldurarak Emniyet Teşkilatına başvurmaları yeterlidir.

Bekçi olmak icin ne yapmaliyim?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

Ön sağlık muayenesi ne zaman?

27. Dönem POMEM sınavları Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak. Başvuru ile ilgili detaylar Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden açıklanacak.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Işten Ayrıldıktan Sonra Sağlık Sigortası Ne Kadar Devam Eder 2015?

Bekçilik Genel Sağlıkta nelere bakılıyor?

Daha önce kullanmış olduğunuz herhangi bir zararlı madde olup olmadığı kanınızda aranmaktadır. Ayrıca vücudunuzda karaciğer yağlanması olup olmadığına bakılır, kan değerleriniz, enfeksiyon durumunuz, açlık ve tokluk şekerleri gibi birçok şeye bakılmaktadır.

Bekçi nasıl olunur 2021 kadın?

Kadın Bekçi Olma Şartları 2021

  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
  2. En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.
  3. 1.67 boy ve üzerine sahip olmak.
  4. Beden kitle endeksi 18 ila 27 arasında olmak.
  5. Başvuru yapılan ilde en az 1 yıl ikamet ediyor olmak.
  6. 18 yaşını tamamlamış 31 yaşından gün almamış olmak.

Bekçilik sınavı ne zaman 2021?

“2018 tarihli ve 30348 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinin Yazılı Sınav başlıklı 13 ve 14’üncü maddeleri kapsamında 20 Ocak 2021 tarihinde 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı yapılmıştır.

Bekçilik alımı nereden öğrenilir?

Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır.

2020 1 dönem bekçi sınavı ne zaman?

Yapılan açıklamaya göre sınav tarihi değiştirildi. BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN? Polis Akademisi tarafından resmi sitede yayınlanan açıklama şu şekilde; “16 Ocak 2021 Cumartesi günü yapılacak olan 2020 / 1.

Polis Akademisi ön sağlık ne zaman?

19 Ocak 2021. 27. Dönem POMEM sınavları Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacaktır. Başvuru merkezleri ve tarihleri ilerleyen günlerde Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr adresinde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bekçi maaşı 2020 ne kadar?

İlkokul mezunu olan Bekçi: 4, 302,80 TL maaş alır. Lise mezunu olan Bekçi: 4352 TL ile 4,455,14 TL arasında maaş alır. Ön lisans mezunu olan Bekçi: 4357,50 ile 4.400 TL arasında maaş alır. Lisans mezunu ve bekar olan bekçi: 4, 404 TL ile 4,657,00 TL arasında maaş alır.

You might be interested:  Sağlık Yönetimi Maaşı Ne Kadar?

Bekçilikte göz derecesi kaç olmalı?

Yani bir gözde en az 7/10 görme seviyesi olmak zorundadır. Lazer göz operasyonu olmak bekçi olmaya engel değildir.

Bekçilik aşamaları nelerdir?

Bekçi olmak için üç aşamalı sınavdan geçmelisiniz. Yapılacak olan bu üç aşamalı sınav yazılı, sözlü ve fiziki yeterlilik olacaktır. Bu sınavlar arasından ilk önce yazılı sınava gireceksiniz. Yazılı sınavda; Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilgisi, hayat bilgisi, matematik ve genel kültür sorularından sınav olacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *