Iphone Da Sağlık Uygulaması Nasıl Kullanılır?

iPhone sağlık uygulaması Adım sayar nasıl çalışır?

Sağlığınızla ilgili bilgileri girme

 1. Sağlık uygulamasını açın ve Göz At sekmesine dokunun.
 2. Aktivite gibi bir kategoriye dokunun.
 3. Adım gibi bir alt kategoriye dokunun.
 4. Sağ üst köşedeki Veri Ekle’ye dokunun.
 5. Aktivite için tarih, saat ve verileri girin.
 6. Bitirdiğinizde Ekle’ye dokunun.

iPhone kalp atışı nasıl ölçülür?

* IPhone kamerasıyla işaret parmağınızın ucunu yerleştirin ve birkaç saniye içinde, senin nabız gösterilir! * Anında Nabız parmağınızla bir renk değişikliği her zaman senin kalp atışlarını ucu algılar ve size kalp atış hızınızı göstermek için gelişmiş bir algoritma kullanır.

iPhone farkındalık nasıl kullanılır?

iPhone ‘unuzda Sağlık uygulamasını açın. Göz At sekmesine dokunun. Farkındalık ‘a dokunun. Daha fazla bilgi görmek için özete dokunun.

iPhone ateş ölçer mi?

İOS 8 ‘de bulunan Health uygulaması ile birlikte çalışan akıllı termometre! İşte karşınızda bunlardan biri var; iPhone ‘larınız ile yani İOS 8 ‘e bulunan Health uygulaması ile uyumlu çalışan akıllı bir termometre. Swaive ismindeki bu akıllı termometre kulaktan ateş ölçüyor.

Telefonda adım sayar nasıl çalışır?

Güncel akıllı telefon modellerin çoğunda bulunan adım sayar özelliği telefonlarda, hareket sensörleri ve konum verisi baz alınarak, kullanıcıya en doğru bilgiyi vermeye çalışıyor. Hareket sensörü, yaptığınız hareketleri algılarken konum verisi, kat ettiğiniz mesafeyi değerlendiriyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Nerede?

iPhone sağlık nasıl sıfırlanır?

Sağlık kaydını silme

 1. Sağlık uygulamasını açın ve Özet sekmesine dokunun.
 2. Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun.
 3. Özellikler altında, Sağlık Kayıtları’na dokunun.
 4. Kaldırmak istediğiniz sağlayıcıya dokunun.
 5. Hesabı Sil’e dokunun.
 6. Onaylamak için Hesabı ve Verileri Sil’e dokunun.

iPhone saat tansiyon ölçer mi?

Akıllı saatlerde şu anda neredeyse bütün sağlık ölçümleri yapılabiliyor. Kalp atış hızı veya kan oksijen ölçümü gibi son derece ilginç hizmetler sunan bu tür saatler şimdi de kullanıcıların tansiyonunu ölçecek.

iPhone akıllı saat tansiyon ölçer mi?

Sağlık girişimi Cardiogram ve California San Francisco üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre Apple Watch, Fitbit ve benzer giyilebilir teknoloji ürünleri yüksek tansiyon ve uyku apnesini tespit edebiliyor.

iPhone tansiyon ölçer mi?

Vitality uygulaması, iPhone kamerası ve veri işleme özelliğine sahip grafikler sayesinde tansiyon ölçüyor. Uygulamanın amacı tansiyon ölçen dijital cihazlar arasında en başarılı kalp sağlığı ölçüm sistemi olabilmek.

iPhone ipuçları ne işe yarar?

İpuçları uygulamasında; nasıl ekran resmi çekeceğinizi, dikteyi kullanacağınızı, Siri’nin sesini kişiselleştireceğinizi ve daha birçok şeyi öğrenmek için bir ipucu grubuna dokunun. Sık sık yeni ipuçları eklenir.

iPhone 11 özellikleri nelerdir?

Apple iPhone 11 Temel Özellikleri

 • Ekran Boyutu: 6.1 İnç
 • Dahili Depolama: 64 GB.
 • Bellek (RAM): 4 GB.
 • Batarya Kapasitesi: 3110 mAh.
 • Hat Sayısı: Çift Hat.
 • Hızlı Şarj:
 • 5G:
 • 4.5G Desteği:

iPhone dikkat farkındalığı özelliği nedir?

Ek güvenlik için Face ID dikkat gerektirir. Yalnızca gözleriniz açık olarak ekrana baktığınızda iPhone ‘un kilidini açar. iPhone aynı zamanda bildirimleri ve mesajları gösterebilir, okurken ekranı aydınlatabilir veya uyarıların sesini kısabilir. Dikkat Gerektiren Özellikler. Başarılı Kimlik Doğrulamada Dokunuş

Cep telefonu ateş ölçer mi?

Akıllı cep telefonları yakın bir gelecekte “ekstra güvenlik için” parmak izinden vücut ısısını da ölçebilecek. Ekip tarafından geliştirilen sensör, parmak ekrana değdiği anda basıncı ve sıcaklığı ölçerek kullanıcının telefonun gerçek sahibi olup olmadığını algılıyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Genel Sağlık Sigortası Borcu Olanlar Ne Yapmalı?

iPhone’da adım sayar var mı?

Sağlık uygulaması iPhone ‘dan, Apple Watch’tan ve kullanmakta olduğunuz uygulamalardan sağlık verilerini toplar. Böylece, tüm ilerlemenizi kolayca ulaşabileceğiniz tek bir yerde görebilirsiniz. Sağlık uygulaması, otomatik olarak adımlarınızı sayar ve kat ettiğiniz yürüme mesafesi ile koşma mesafesini hesaplar.

Apple Watch kalori hesaplama doğru mu?

1. Hareket Halkası Watch ‘u daha çok kullandıkça bizi daha iyi tanıyarak nasıl hareketler yaptığımızı, ortalama kalp ritmimizi, normal ve normal dışı aktivitelerimizi ölçebiliyor. Böylece zamanla daha doğru veriler ve kalori hesaplamaları yapabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *