Sağlık Sen Ne Işe Yarar?

Sag Sen nedir?

Yeni Dönemin Yeni Yapılanma Ve Stratejiler Gerektirdiği Anlayışından Hareket Eden Tüm Sağlık – Sen, Sendikal Faaliyetlerini Çeşitlendirerek Çalışanların 24 Saatini Dikkate Alan, Iktisaden Zayıf Her Kesimin Sorunlarını Gündeme Getirerek Savunan, Yaşamın Her Alanında Kamu Çalışanının Hizmetinde Olan Bir Sendikal Anlayışı

Sağlık sendikalarına Kimler Üye Olabilir?

SENDİKAYA ÜYE OLABİLECEKLER Madde 6-(1) Sendikaya; sağlık ve sosyal hizmetler hizmet kolunda olduğu belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan ve Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na göre sendika üyesi olabilecek tüm kamu görevlileri üye olabilir.

Türk Sağlık-Sen kime bağlı?

Önder KAHVECİ – Genel Başkan.

Sağlık-Sen hangi konfederasyona bağlı?

Türk Sağlık – Sen ‘ in bağlı olduğu Türkiye Kamu Sen ‘in (Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu ) üye sayısı 413.339 kişidir.

Türk Sağlık-Sen hangi partiye yakın?

En büyük konfederasyon olan Memur- Sen, Ak Parti ‘ye yakınlığıyla biliniyor. Türkiye Kamu – Sen ‘in ise MHP’ye yakın olduğu belirtiliyor.

Sağlıkta kaç sendika var?

Günümüzde 348.571 kamu görevlisi sağlık çalışanı sendika üyesidir ve sağlık sektöründe 21 sendika faaliyet göstermektedir. Sağlık çalışanlarının sendikalaşma oranı ise %73.67’dır. Sağlık hizmet kolunda Sağlık -Sen, Türk Sağlık -Sen ve SES ise en çok üye sayısına sahip sendikalardır.

You might be interested:  Soru: Sağlık Ocağı Tahlil Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Sağlık Sen Semih Durmuş Kimdir?

Olağan Genel Kurulda Sağlık – Sen Genel Başkanı olarak seçildi. Semih Durmuş, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1969 yılında Çankırı, Çerkeş İlçesinin Meydan Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu aynı köyde, liseyi Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nde bitirdi. 1994’te İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde göreve başladı.

Hangi sendikaya üye olduğunu nasıl öğrenebilirim?

e-Devlet’e T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek şifre alabilirsiniz. Daha sonra turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet sistemine giriş yapabilir ve arama kısmına ‘ sendika ‘ yazarak arama yapabilirsiniz.

Kamu görevlileri sendikalarına Kimler Üye Olabilir?

4688 sayılı Kanun’un 3. maddesi uyarınca, bu Kanun kapsamında yer alan kurum ve kuruluşları kadro veya pozisyonlarında istihdam edilmekte olanlardan işçi statüsü dışında çalışan kamu görevlileri, sendika üyesi olabilecektir.

Türk Sağlık Sen nasıl üye olunur?

Daha önce sendikalara üye olmak veya olmamak ayırıcı bir özellik değildir. Üye olmak için 3 adet doldurup imzalayacağınız üyelik formunu sendikaya ait whatsApp hattından 0545 4318729 nolu telefondan ulaştırabilirsiniz. Onaylanan üyelik formunuz genel merkez tarafından bağlı bulunduğunuz kuruma gönderilecektir.

Türk Eğitim Sen e Kimler Üye Olabilir?

Madde 6 – Sendika, hizmet koluna dahil işyerlerinde çalışan herkesi hiçbir ayrım gözetmeksizin ve hizmet kolunda çalışıyor olmaktan başka bir nitelik aranmaksızın üyeliğe kabul eder.

Şanlıurfa sağlık Sen Başkanı kim?

Seçimde önceki dönem Genel Başkan Vekilimiz olan Semih Durmuş genel başkanlığa seçildi ve yönetim kurulu şu şekilde oluştu. Sağlık – Sen, 08 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete verilerine 248 bin 951 üyesiyle, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası.

Kamu Sen kime ait?

Türkiye Kamu – Sen, 24 Haziran 1992’de kurulmuş olan ve kamu çalışanları arasında faaliyet gösteren bir memur sendikaları konfederasyonu olup tam adı “Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu”dur.

You might be interested:  Sık sorulan: Evde Sağlık Hizmetleri Için Nereye Başvurulur?

Muğla sağlık Sen Başkanı kim?

Özcan ÇİÇEK 1980 yılında Muğla ‘nın Gazeller Köyünde doğdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *