Soru: Sağlık Bakanlığına Doktor Nasıl Şikayet Edilir?

Sağlık bakanlığına şikayet nasıl yapılır?

Sağlık Hizmetleri ile ilgili her türlü şikayet için Sağlık Bakanlığı ”nın (SABİM) ALO 184 adlı hattı arayabilirsiniz. Başvuru Şekli: Postayla yapılan başvurular kabul edilmez.

Özel hastane ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

ŞİKAYET EDİLİRSE CEZA DA KESİLİR Bunun için ‘Alo 170’i arayabilir veya bizzat il ve ilçelerdeki SGK Müdürlükleri’ndeki ‘Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri’ne başvuru yapabilirsiniz.

Hemşireyi nasıl şikayet edebilirim?

Alo 184

  1. Alo 184.
  2. Hemşire.

184 ne işe yarar?

Hastalık belirtilerini kendinde hisseden vatandaşlar, hattı kullanarak ulaştığı uzmanlardan hastaneye gitmeden konu hakkında doğru bilgi alabilecek. Hat sayesinde, uzman hekimlerin de görev alacağı rehberlik hizmetiyle bazı ön hizmetlerin geniş kitleye verilmesi hedefleniyor.

Hasta hakları ile ilgili şikayetler nereye yapılmalı?

Başvurular, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu ya da tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici hakem heyetine yapılacaktır.

Adalet Bakanlığına şikayet nasıl yapılır?

Adalet Bakanlığı iletişim kanalları arasında; [email protected] destek e-posta adresine mail gönderme, 0 (0312) 417 77 70 no’lu telefonu arama seçenekleri yer almaktadır. Ayrıca kurumun resmi web sitesinde yer alan “Bilgi Edinme” menüsünden çeşitli konularda bilgi toplayabilirsiniz.

Bir internet sitesi nereye şikayet edilir?

BTK Tüketici Sitesi. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Sağlık Meslek Lisesi Mezunları Nasıl Tercih Yapacak?

E devletten suç duyurusunda bulunulur mu?

E – Devlet Üzerinden Savcılığa Suç Duyurusu Yapmak Mümkün Mü? E – devlet üzerinden savcılığa suç duyurusu yapılmamaktadır. Bu işlem CİMER aracılığı ile yapılmaktadır.

Özel hastane fatura vermek zorunda mı?

Hukukçular da “100 lira üzerinde bir ücret ödenmişse özel hastaneler ayrıntılı fatura vermek zorunda ” diyor. Özel hastaneler ayrıca SGK’nın ödediği tedavi ücretinin yüzde 200’ü kadar fark ücreti de talep edebiliyor.

Doktor hataları nereye şikayet edilir?

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta dönüşüm adı altında başlattığı uygulamayla vatandaşlar ALO 184 hattını arayarak, memnun kalmadıkları sağlık çalışanlarını şikayet edebiliyor.

Dışarıda olanları nereye şikayet edebilirim?

Sokağa çıkma yasağını ihlal edenler için özel olarak açılmış bir hat bulunmuyor. Ancak, 155 veya 156’yı arayarak polis ve jandarma ekiplerine ihbarda bulunabilirsiniz.

Özel diş hekimi nereye şikayet edilir?

Alo 184 hattı üzerinden tüm şikayetlerinizi iletebilirsiniz diye bilgi veriyorsunuz, aradığımız müşteri temsilcileri Covid-19 harici şikayet alamadığını iletiyor.

Alo 175 nedir?

Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan “Alo 175 Tüketici Danışma Hattı” tüketicilerimizin karşılaştıkları sorunlara ilişkin çözüm yollarının sunulduğu ve tüketici uyuşmazlıklarının çözülmesi amacıyla başvurmaları gereken ilgili makamlara yönlendirildiği “bir çağrı merkezi” olarak hizmet vermektedir.

183 ne demek?

Çocukların ihmal ve istismarı, kadına yönelik şiddet gibi konulardaki ihbarları değerlendirmek, acil durumları ilgili kurumlara bildirmek amacıyla kurulan “Alo 183 Kadın, Çocuk ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı” 24 saat boyunca hizmet veriyor.

179 nerenin numarası?

Kamu hizmetlerini ilgilendiren talep ve şikayetlerin iletilebileceği Alo Valilik 179 hattı ile ilgili olarak Vali Dr. Ahmet CENGİZ: “Vatandaşlarımız talep, dilek ve şikayetlerini Valiliğimizin 179 numaralı hattına bildirebilecek, gelen çağrılar ivedilikle sonuçlandırılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *