Soru: Sağlık Bilimleri Lisansiyeri Ne Demek?

Lisansiyer ne demek?

lisansiyer için 1 adet anlam bulundu. Üniversitede okuyan öğrenci.

Sağlık Bakanlığında Lisansiyer ne demek?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. maddesine göre, Sağlık Bilimleri Lisansiyeri sayılan bölümlerden mezun olan öğretmenlere bir derece veriliyor. Bölümlerin Sağlık Bilimleri Lisansiyeri sayılmasına Yükseköğretim Yürütme Kurulu karar veriyor.

Çocuk Gelişimci sağlık Lisansiyeri mi?

YÖK’ü kararına göre Bakanlığın Sağlık Lisansiyeri saydığı bölümlerden Antropoloji, Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Moleküler Biyoloji, Sağlık Eğitimi, Sağlık Memurluğu, Sosyal Çalışmalar, Sosyal Hizmetler, (Sosyal Hizmet bölümü sağlık lisansiyeri sayılmaktadır) ve Tıbbi Biyolojik bilimler Lisans bölümleri

Psikologlar sağlık Lisansiyeri mı?

SES tarafından yayınlanan açıklamaya göre psikoloji bölümlerinden mezun olan psikologlar artık sağlık bilimi lisansiyeri sayılacak. Açılan iptal davası sonucu yürütme durduruldu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından 24 Şubat 2016 tarihli toplantıda konuyla ilgili bir karar alınmıştı.

Psikoloji mezunları Psikolojik Danışman olabilir mi?

Psikoloji bölümü öğrencilerine ek olarak psikolojik danışmanlık ağırlıklı bir eğitim alırlar. Ülkemizde PDR ve psikoloji mezunları (klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmadıkça) hastanelerde klinik psikolog olarak atanamamaktadır.

PDR Sağlık Lisansiyeri mi?

YÖK Karar Verdi: PDR Mezunları Sağlık Lisansiyeri Değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *