Hızlı Cevap: Gemi Adamı Sağlık Raporu Nasıl Yenilenir?

Gemi adamı sağlık raporu nasıl?

Gemi Adamı Sağlık Raporu, 06 Aralık 2013 tarihli Gemi Adamları Sağlık Yönergesine göre düzenlenen, gemi adamı adayı veya gemi adamına yapılacak muayene ve tetkikler sonucu denizde çalışmaya uygunluğunu gösterir sağlık raporudur.

Gemiadamlarının gemiadamı olmak için yaptırmaları gereken ilk genel muayeneleri nasıl yapılmalıdır?

İlk kez gemiadamı olmak için başvuran gemiadamı adaylarının, periyodik muayenesini zamanında yaptırmayan gemiadamlarının ve sıralı üç periyodik muayenesini yaptırarak periyodik muayene sınırını tamamlamış gemiadamlarının genel muayene için; sağlık kurulu bulunan yetkilendirilmiş sağlık kuruluşuna şahsen başvurmaları

Gemi adamı belgesi ne işe yarar?

Gemi adamı kursunu ve sınavlarını geçen kişinin gerekli diğer belgeleri de sağlayarak temin ettiği uluslararası geçerliliği olan belgedir. Kısaca denizcilerin pasaportudur diyebiliriz. Gemide çalışan personelin bir çok ülkeye vizesiz olarak girmesini sağlar.

Gemi adamı sağlık raporunda neler var?

Gemi Adamı Sağlık Raporu Genel Muayenede yapılan tetkikler:Akciğer Grafisi, Odyometri (duyma testi), EKG, Hemogram, Lipid paneli, Açlık Kan şekeri, Tam idrar tahlili, Üre, Kreatinin, Antiv Hiv (aids), Anti Hcv, HBs Ag, Karaciğer Enzim, İdrarda madde bağımlılığı testleri.

You might be interested:  Sadece Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Gemi adamı belgesi kaç yıl geçerli?

5- Gemiadamı cüzdanını geçerlilik süresi: – İdaremizce düzenlenen “ Gemiadamı Cüzdanı’nın süresi 5 yıldır. – PVC kart şeklinde dizayn edilen “Gemiadamları Belgesi ”nin süresi yeterlilik belgesi ve STCW Sertifikalarının süresinin bitimine bağlıdır. Tayfa sınıfı yeterlilikler süresizdir.

Gemiadamı periyodik muayene nasıl yapılır?

Herhangi bir yetkili sağlık kuruluşunda periyodik muayene için gerekli olan tetkik ve tahlilleri yaptırarak 10 iş günü içerisinde gemiadamı sağlık işlemi yapan merkezlerden herhangi birine muayene olmak üzere gitmeniz gerekir.Bahse konu merkezde muayeneden sonra ” Gemiadamları Sağlık Yoklama Belgenizi” almanız

Gemiadamı cüzdanı nasıl alınır?

1. Gemi Adamı Sağlık Raporu Çıkartılır 2.Fotoğraf belirtildiği gibi çektirilir. e-devlet şifresi alınır. alınır., Kişi 18 yaşından küçük ise velileri ile birlikte Nüfus Müdürlüğüne giderek “ Gemi Adamı Olur” yazısı ve “İkametgâh Belgesi “alır.

Gemi adamı cüzdanı yenileme nasıl yapılır?

Gemiadamı Cüzdanı Değiştirme ve Yenileme için

  1. İlgili Dilekçe.
  2. Harç dekontu (stcw adedi+ cüzdan bedeli+işlem ücreti)
  3. Nüfus cüzdanı + (Fotokopi)
  4. Gemiadamı Cüzdanı aslı
  5. Fotoğraf (3 adet)
  6. Nüfus Müdürlüğü parmak izi kaydı

Gemi adamı belgesi ne kadar?

Eğitimin içeriğine göre değişiklik göstermesiyle birlikte günümüzde gemi adamı kursu ücreti tahminen 1500TL ile 3500TL arasındadır.

Gemi adamı ne kadar maaş alır?

Çalışılan gemi şirketine göre de değişmesiyle birlikte mesafe, dönem de etki eden bir faktördür. Aylık maaşları 4.000 $ ‘a kadar yüksek ve 2.125 $ kadar düşük olan sıradan denizci maaşlarının çoğunluğu şu anda 2.583 $ ile 3.458 $ arasında değişmektedir.

Emniyet gemi adamı ne iş yapar?

Gemide bulunan emniyet sistemlerinin (filikalar, yangın söndürücüler, yangın alarmları…) kontrollerini yapar, saptadığı arızaları Gemi Kaptanı’na rapor eder. Gemi personelinin acil durumlara hazırlıklı olması için yapılan eğitim ve talimlerin kaydını tutar. Limandayken, Birinci Zabite operasyonlarda yardım eder.

You might be interested:  Sık sorulan: Genel Sağlık Sigortası Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Gemi adamı belgesi ile kaç metre tekne kullanır?

ADB sahibi olduğunuzda bölge, mesafe ve zaman sınırı olmaksızın 24 metreye kadar özel tekneleri sevk ve idare edebilirsiniz. Size ait olmayan kiraladığınız 24 metreden küçük bir ticari tekneyi gezi, eğlence, spor ve amatör balıkçılık gibi faaliyetlerde kullanabilirsiniz ancak ticari amaç için kullanamazsınız.

Gemi adamı cüzdanı kimlik yerine geçer mi?

Hizmet pasaportu yalnızca devlet tarafından verilir ve herhangi bir başvuru ile alınmaz. Gemi Adamı Cüzdanı: Gemi adamı cüzdanı da pasaport yerine geçen bir cüzdandır. Uluslararası gemilerde çalışan kişilere gemi adamı cüzdanı verilir. Bu cüzdan pasaport yerine geçer ve bir pasaport çeşidi olarak belirtilir.

Gemi Adamı Cüzdanı ile nerelerde çalışılır?

Gemi adamı cüzdanı da dünyanın heryerinde çalışmaya uygun çok önemli bir ehliyet. Amerika, Japonya, Avrupa gibi ülkelerde ticari gemilerde çalışabilirsiniz. Denizcilikte, tekne olarak adlandırılan deniz üzerinde hareket edebilen tüm deniz taşıtlarında çalışma olanağı var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *