Okuyucular soruyor: Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Hangi Üniversitelerde Var?

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans yaparsam ne olur?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans derecesi alan mezunlarımız akademisyen olabileceği gibi, çeşitli kamu ve özel sağlık işletmelerinde çalışabilirler. Yüksek lisans programını başarı ile tamamlayan mezunlar gerek kendi alanlarında gerekse çok disiplinli alanlarında doktora programlarına başvurabilir.

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans bölümleri nelerdir?

Sağlık Yönetimi Tezli Yüksek lisans programına temel olarak sağlık yönetimi bölümü veya ebelik, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, beslenme ve diyetetik, acil yardım ve afet yönetimi, odyoloji, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümleri ve iibf bölümleri veya tıp fakültesi mezunları kabul edilecektir.

Yüksek lisans başvuruları 2021 ne zaman?

Tezli Yüksek Lisans / Doktora Programlara Başvuruları 02.08. 2021 tarihi saat 10:00 itibariyle başlayacak olup 15.08. 2021 tarihi saat 17:00 ‘de sona erecektir.

Hangi üniversitede yüksek lisans yapabilirim?

Uzaktan yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler hangileri? O üniversiteler belli oldu

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı
 • ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ
 • AMASYA ÜNİVERSİTESİ
 • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
 • İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ
 • ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
 • ATILIM ÜNİVERSİTESİ
You might be interested:  Hızlı Cevap: Sağlık Bakanlığı Memur Ne Iş Yapar?

Farklı alanda yüksek lisans yapılır mı?

Sonuç olarak dilerseniz mezun olduğunuz alan dışında başka bir alanda da yüksek lisans yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin kişisel ihtiyacınıza ve enstitünün belirlemiş olduğu başvuru şartlarına bağlıdır. Alan dışı yüksek lisans yapmak istediğiniz enstitü ya da hoca ile irtibata geçerek detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Yüksek lisans mezunu hangi unvanı alır?

Yüksek lisans eğitimi, kişinin eğitim aldığı branşta uzmanlaşması ve bu durumu bilimsel bir makaleyle (tez) ispat etmesiyle tamamlanır. Bu eğitimin ardından kişi “bilim uzmanı”, “hekim”, ” yüksek mühendis”, ” yüksek mimar” gibi unvanlara sahip olur.

Sağlık yönetimi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Sağlık Yönetimi Bölümü Mezunları Maaşları Sağlık yönetimi bölümünden mezun olup bir hastaneye başhekim ve hastane başkanı gibi pozisyonlarda çalışılıyorsa kişinin maaşı 15.000 ile 28.000 lira arasında değişiklik gösterir. En yüksek maaşı ise profesör unvanlı sağlık yöneticileri alır.

Farmakoloji yüksek lisansı ne işe yarar?

Temel ve güncel farmakoloji bilgilerinin anlaşılmasını sağlayıp, fizyolojik, fizyopatolojik ve klinik bilgilerin ışığında, etik ve farmakoekonomi kurallarını göz önüne alarak ilaçla tedaviye akılcı yaklaşımı kalıcı bir davranış haline getirmektir.

Sağlık yönetimi bölümü nasıl bir bölüm?

Sağlık yönetimi bölümü, sağlık sektöründe yer alan kurum ve kuruluşların yönetimi, işletmesi ve faaliyetlerim planlanması gibi ihtiyaç duyulan alanlarda yaşanan eleman, bilgi ve birikim açığını kapatmayı amaçlayan bölümdür.

Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları ne zaman başlıyor?

Tezli Yüksek Lisans / Tezsiz Yüksek Lisans / Doktora Programları 16 Ağustos 2021 / 10 Eylül 2021 Tarihleri arasında (mesai bitimine kadar) olacaktır. Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri 16 Ağustos 2021 / 06 Eylül 2021 Tarihleri arasında (mesai bitimine kadar) olacaktır.

Yüksek Lisans başvuruları hangi aylarda yapılır?

Yüksek lisans başvuruları sene içerisinde Güz ve Bahar dönemlerinde olmak üzere iki defa yapılmaktadır: Başvuru tarihleri okula göre çok farklılık göstermekle birlikte genel olarak bahar dönemi başvuruları Ocak, Şubat aylarında güz dönemi başvuruları Ağustos, Eylül aylarında yapılmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Spas Müstehaklık Sorgulama(sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi) Ne Demek?

2021 2022 Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları ne zaman?

Başvurular 26 Temmuz – 04 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınacaktır. (Sistem yenilenerek, link adresi güncellemesi yapılmıştır.) 2021 – 2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Tezsiz Yüksek Lisans (II. Öğretim ve Uzaktan Eğitim) Başvuru Bilgileri ve Güncellenmiş başvuru takvimi için tıklayınız.

Coğrafya yüksek lisans hangi üniversitelerde var?

10 Yılındaki En İyi 2021 Coğrafya Yüksek Lisans Programı

 • # 1 Oxford Üniversitesi.
 • Cambridge Üniversitesi.
 • # California Üniversitesi, Berkeley.
 • # 4 Oklahoma Üniversitesi.
 • Britanya Kolumbiyası Üniversitesi.
 • # Michigan Üniversitesi – Ann Arbor.
 • # 7 Dartmouth Üniversitesi.
 • 8. Monash Üniversitesi.

Odyoloji hangi bölümler yüksek lisansı yapabilir?

Odyoloji Yüksek lisans programı; Tıp Fakültesi, Psikoloji, İşitme Engelliler (4 yıllık) Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu (4 Yıllık), Eğitim ve Fen-Edebiyat Fakültelerinin ilgili Bölümleri ve ilgili dallarda yüksek lisans diplomasına sahip olanlar ile Anabilim Dalı Akademik Kurulu tarafından uygun görülen lisans

Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans ne ise yarar?

Programın amacı, farklı disiplinlerde eğitim almış kişilerin iş dünyasındaki bilişim uygulamalarında uzmanlaşmasını ve işletmelerin hemen her ana işlevinde çeşitli uygulama alanları bulunan bilişim sistemlerini verimli biçimde yönetecek altyapı ile donatılmalarını sağlamaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *