Sık sorulan: Sağlık Sigortam Ne Zaman Bitiyor?

Sağlık sigortam var mı yok mu?

e-Devlet sayfasına girdikten sonra kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi kullanarak platforma giriş yapın. Mercek şeklindeki arama çubuğuna SGK yazın. Öneriler kısmında karşınıza ”Hizmet Dökümü” ibaresi çıkacak, o ibareye tıklayın. Açılan yeni sayfadan sigortanızın aktif olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Trafik sigorta Poliçemi nasıl görebilirim?

Zorunlu trafik sigortası sorgulaması için e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ‘www.turkiye.gov.tr/sbm- trafik -police-sorgulama’ adresine giderek aracınızın plakasını yazmanız gerekmektedir. Sorgula butonuna tıkladığınızda ise karşınıza aracınızla alakalı tarafik poliçe detayları gelecektir.

Şu an sigortam var mı?

Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan ALO 170 çağrı hattı ücretli bir hizmettir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi olan 170’i arayın. Ardından operatörün yönlendirmelerini takip ederek “Sigortalılık hizmet süresi” hakkında bilgi almak için 2’yi tuşlayın.

Arabanın sigortası varmı nasıl öğrenebilirim?

E-Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra, turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama adresinden aracınızın plaka bilgilerini girerek zorunlu trafik sigortası poliçe bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SGK nasıl öğrenebilirim?

Bunu yapmanız için E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden E-Devlet şifresi almalısınız. Ardından sisteme giriş yapıp SGK Hizmet Dökümü şeklinde arama yapmalısınız. Aramada karşınıza çıkan sayfadan sigortanızın yatıp yatmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntemse ALO 170 SGK hattını aramaktır.

You might be interested:  Soru: Diğer Sağlık Personeli Kim Olabilir?

Bağlı bulunduğum SGK nasıl öğrenebilirim?

Sosyal güvenlik kurumuyla ilgili bilgi edinilebilecek bir diğer nokta da SGK kurumunun resmi iletişim adresi ve internet sitesinin yer aldığı sisteme internet üzerinden girerek bu sayfada yer alan açıklamalara göre bağlı bulunduğunuz kurumu öğrenebilir, Alo 170’i arayarak da telefon üzerinden aklınıza takılan soruları

E Devlet’ten araç sigorta sorgulama nasıl yapılır?

E – Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapan kullanıcılar, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) sayfasından trafik poliçe ve hasar sorgulama hizmet ekranına ulaşarak sorgulama yapabilir. Sorgulama yapılacak olan aracın plaka numarası girilerek kapsamlı raporlara erişim sağlanabilir.

Trafik sigortası ücretleri plakaya göre mi adrese göre mi?

Trafik sigortasında için fiyat belirlemede ‘ikametgah’ şartı kalktı. Sigorta şirketleri ister plaka ili, isterse ikametgah adresine göre fiyat belirleyebilecek. Hazine Müsteşarlığının trafik sigortası ile ilgili yaptığı düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Durumu aktif ne demek?

Çalışan işçi, memur, esnaf, tüccar, çiftçi, muhtar ve isteğe bağlı sigortalılara aktif sigortalı diyoruz. Emekli, malul, ölen sigortalının eşi ve çocukları ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara da pasif sigortalı diyoruz.

Kaç gün sigortam var?

Telefon Aracılığıyla SSK Gün Sorgulama Telefondan SSK kalan gün sorgulama işlemi, sadece T.C. kimlik numaranız ile yapacağınız sorgulama türleri arasında yer almaktadır. ALO 170 hattından Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlanarak yapacağınız sorgulamalarda, sizden T.C. kimlik numaranız istenecektir.

SGK hangi gün başladığını nasıl öğrenirim?

SGK sitesi üzerinden TC Kimlik No ve kimlik bilgileri ile şifresiz olarak buradan giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Bu uygulamada gelen sayfada bilgileri doldurup butona basın. Yeni bir sayfa açılacak buradan da “hizmet bilgisi” ve ardından 4a´yı seçin. Ayrıntılı olarak sigorta dökümünüz çıkacaktır.

You might be interested:  FAQ: Sağlık Meslek Lisesi Staj Yerleri Ne Zaman Açıklanacak 2019?

Araç sigortası bitti kaç gün içinde yapılmalı?

15 gün, aracın yeni sahibinin trafik sigortası işlemlerini halledebilmesi için tanınan bir süredir. Bu süre zarfında trafik sigortası yaptırılmazsa fark edildiğinde trafikten men cezası alınması mümkündür. Sigorta süresi geciken araçlar için sigorta sahibinin prim tutarı her ay için %5 gecikme faizine uğrar.

Bir arabanın geçmişini nasıl öğrenirim?

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, araç detay bilgilerini, eksper raporuna göre değişen parçalarını Turkcell, Türk Telekom, Vodafone “5664”e mesaj atarak sorgulayabilirler.

Trafik sigortası kaçıncı basamak sorgulama?

Basamak sorgulamayı tam olarak gerçekleştirmek istiyorsanız tramer.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Burada kendi sigorta şirketinizi seçip ardından poliçe sicil numaranızı ve istenen diğer bilgileri doldurmanız yeterlidir. Bu işlemler ardından tam olarak ait olduğunuz basamağı görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *